Firma TeamViewer vtrhla na burzu, byla ohodnocena na miliardy eur

Na frankfurtské akciové burze se dnes začalo obchodovat s akciemi německé softwarové společnosti TeamViewer. Primární nabídka ohodnotila firmu na 5,25 miliardy eur (zhruba 136 miliard Kč), a stala se tak letošní největší primární nabídkou akcií v Evropě, uvedla agentura Reuters. Emisní cena akcií firmy byla stanovena na 26,25 eura.

Přidejte svůj názor

EUR - evropská měna
doporučujeme

Krátce po zahájení obchodů se cena držela zhruba na stejné úrovni, později však zamířila dolů, spolu s celým evropským technologickým sektorem.

Společnost TeamViewer nabízí software pro dálkovou správu počítačů a videokonference. Firma byla založena v roce 2005 v německém městě Göppingen a v současnosti zaměstnává kolem 800 lidí v Evropě, Spojených státech a v Asii, uvedla agentura DPA.

Podnik v roce 2014 koupila za 870 milionů eur (22,5 miliardy Kč) investiční skupina Permira. Ta v rámci nynějšího uvedení společnosti TeamViewer na burzu prodala podíl 42 procent a ponechala si zbývajících 58 procent. Prodej podílu jí vynesl 2,21 miliardy eur (přes 57 miliard Kč).

"TeamViewer se vyvinul z malé IT společnosti ve skutečného globálního hráče," prohlásil generální ředitel Oliver Steil. Firma odhaduje, že hodnota trhu, na kterém nyní působí, je deset miliard eur a do roku 2023 se ztrojnásobí, protože společnosti investují do digitální výroby a více lidí pracuje z domova.

Nabídka TeamVieweru je spíše výjimečným vstupem technologické společnosti na německou burzu, na které převládají průmyslové a automobilové společnosti. Podle agentury AP je nabídka TeamViewer dokonce největší primární nabídkou německé technologické firmy od začátku tisíciletí, kdy splaskla tzv. internetová bublina.

TeamViewer nabízí produkt, který pomáhá připojit se ke vzdáleným stolním počítačům, mobilním zařízením či přístrojům z tzv. internetu věcí, tedy chytrým zařízením v domácnostech a na pracovištích s připojením na internet, kdykoliv a kdekoliv. Její nástroj byl nainstalován po celém světě na více než dvou miliardách zařízení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aerolinkám EasyJet prudce klesl zisk, firma obnoví dovolenkové balíčky

19.11.2019 10:02 Britské nízkonákladové aerolinky easyJet snížily kvůli vyšším cenám pohonných hmot a ostré…

Nová auta v EU jdou na dračku. Říjen byl nejlepší za posledních 10 let

19.11.2019 09:25 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii v říjnu meziročně vzrostl o 8,7 procenta na 1,178…

EU bude přes zimu bez plynu? Ruský návrh smlouvy popudil Ukrajinu

19.11.2019 08:51 Ruský návrh budoucí podoby smlouvy s Ukrajinou o dodávkách a tranzitu ruského plynu je nepřijatelný…

Dopady migraci či boj s klimatickými změnami. EU se dohodla na rozpočtu…

19.11.2019 07:26 Členské státy EU se v pondělí po mnohahodinovém jednání shodly s europarlamentem na unijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama