"Křečkování" je zpět. Němci kvůli epidemii skupují mýdlo a toaletní papír

Kvůli šíření nákazy koronavirem Němci opět více nakupují toaletní papír a dezinfekční prostředky. Informoval o tom Spolkový statistický úřad. Podle něj se obyvatelé znovu zásobí i droždím či moukou, u prodeje těstovin se takový nárůst jako na jaře nezaznamenal.

Záchody
doporučujeme

"Křečkování zase začíná," napsal na twitteru statistický úřad. Jako křečkování nebo syslení, německy "Hamsterkäufe", se v němčině označuje nakupování zboží do zásoby hraničící s nezdravým hromaděním.

Podle statistiků se toaletního papíru minulý týden prodalo v Německu téměř dvakrát tolik (+89,9 procenta) než v průměrném týdnu před letošní koronavirovou krizí. Dezinfekčních prostředků nakoupili Němci minulý týden o 72,5 procenta a mýdla o 62,3 procenta více.

V posledním týdnu začal opět růst i prodej potravin, především mouky (+28,4 procenta) a droždí (+34,8 procenta), které lidé ve velkém nakupovali už na jaře.

Podle statistiků se mouky a droždí v létě, kdy byly denní přírůstky nakažených relativně nízké, prodávalo zhruba stejně jako před krizí. Dezinfekční prostředky a mýdlo ale lidé kupují ve zvýšené míře celý rok.

"Politici a hospodářská sdružení považují zásobování zbožím denní spotřeby za zajištěné a apelují na obyvatelstvo, aby nekřečkovalo," upozornil statistický úřad.

Německo patří v evropském srovnání k úspěšnějším zemím v boji s koronavirem. Také zde ale počet infikovaných v posledních dnech roste. Ve čtvrtek země poprvé ohlásila více než 10.000 nakažených za den.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obavy z restrikcí. Němce čekají před obchody dlouhé fronty, roztočí se…

26.11.2020 15:38 Němci se v předvánočním čase nevyhnou frontám před nákupními středisky, obává se šéf Svazu…

Hrozí zdražování potravin. Svaz žádá, aby Evropská komise zveřejnila…

26.11.2020 14:04 Evropská komise by měla co nejdříve zveřejnit dopadové studie nových zemědělských strategií. Vyzval…

Němci se kvůli epidemii a lockdownu bojí utrácet, spotřebitelská důvěra…

26.11.2020 09:37 Spotřebitelská důvěra v Německu se dál zhoršuje. Rozsáhlá uzávěra zavedená proti šíření nákazy…

Akcionáři Metra jednají o návrhu na nového šéfa. Křetínský nechce věc…

25.11.2020 12:02 Hlavní akcionáři německé obchodní společnosti Metro jednají o společném návrhu na budoucí obsazení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama