Leo Express získal v Polsku povolení jezdit k běloruské hranici

Český soukromý dopravce Leo Express dostal od polského drážního úřadu (UTK) povolení provozovat spojení mezi česko-polskou hranicí a hranicí Polska s Běloruskem. Dnes o tom informoval internetový portál Onet.pl a ČTK to následně potvrdil mluvčí dopravce Emil Sedlařík. Termín zahájení provozu bude podle něj závislý na doplňování vozového parku dopravce.

Přidejte svůj názor

Leo Express
doporučujeme

Vlaky cestou od české hranice budou zastavovat například v Katovicích, Sosnowci, na třech nádražích ve Varšavě, Mińsku Mazowieckém a Terespolu na polsko-běloruské hranici. Povolení platí na dobu pěti let.

Sedlařík uvedl, že jde čistě o polské linky, které jsou pro společnost zajímavé. Kdy začne dopravce na trase jezdit, není ale zatím zřejmé. Podle mluvčího to závisí na zvýšení počtu vlaků, dopravce totiž nyní čeká na ukončení schvalovacího procesu svých souprav Sirius od čínského výrobce CRRC. Jsou schvalovány pro Česko, Slovensko i Polsko. Na polských tratích může Leo Express využít i stávající vlaky Stadler Flirt, dopravce je ale nyní chce prioritně používat na zavedených linkách do Krakova a Vratislavi.

Onet.pl uvádí, že vstupu Leo Expressu na tuto trať se obávala zejména polská státní společnost PKP Intercity, která má strach, že přijde o část cestujících, a tím také o část příjmů. Uvedla, že aby si udržela zákazníky, bude nucena zavést slevové akce na jízdenky a vyslat na trasu lepší vlakové soupravy.

Leo Express jezdí v Polsku do Krakova nebo Vratislavi, před časem získal od UTK povolení pro trasu mezi Prahou a polsko-ukrajinskou hranicí. Začátkem prosince dopravce požádal o otevřený přístup na důležitou trať mezi Krakovem a Varšavou.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Airbus uvažuje o výrazném snížení výroby letadel A320

03.04.2020 15:48 Evropský výrobce letadel Airbus uvažuje o výrazném snížení výroby svých nejprodávanějších letadel…

Řetězec Aldi si v Itálii objednal speciální vlaky, do Německa vezou tuny…

03.04.2020 07:47 Německý diskontní řetězec Aldi si objednal několik speciálních vlaků, aby jimi z Itálie do spolkové…

Italský průmysl drtivě odnese epidemii koronaviru, naznačují odhady

02.04.2020 17:21 Italský průmysl se v březnu propadl oproti předchozímu měsíci o 16,6 procenta - nejvíce od roku…

Česká opatření pro pendlery způsobují problémy firmám v Bavorsku

02.04.2020 15:26 Aktualizováno Vážné komplikace mnoha bavorským firmám způsobují zpřísněná opatření, k nimž Česká republika…

Související:

Právě se děje

Další zprávy