Německo čekají těžké časy. Ekonomika dosud nedosáhla dna, varuje ministr

Německá ekonomika by měla dosáhnout předkrizové úrovně ve druhé polovině roku 2022. Dnes to jako svůj cíl označil německý ministr hospodářství Peter Altmaier.

Peter Altmaier
doporučujeme

"Ekonomika dosud nedosáhla dna,“ řekl německý ministr. "V následujících týdnech a měsících společně zažijeme těžké okamžiky," pokračoval. Dodal však, že ale vidí světlo na konci tunelu.

"Mým cílem jako ministra hospodářství, cílem federální vlády, je návrat na cestu k růstu již v tomto roce - ve druhé polovině roku - tak, abychom zažili silný růst kolem pěti procent v příštím roce a nejpozději ve druhé polovině roku 2022 se vrátili k naší staré síle před pandemií,“ řekl politik.

Německá vláda ve středu večer schválila nový balík opatření na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí v hodnotě 130 miliard eur (téměř 3,5 bilionu Kč). Altmaier zdůraznil, že je to největší finanční pomoc od vzniku spolkové republiky v roce 1949.

Berlín počítá s tím, že letos hrubý domácí produkt (HDP) klesne o 6,3 procenta, což bude nejvíce za dobu existence spolkové republiky. Už v prvním letošním čtvrtletí klesla největší evropská ekonomika o 2,2 procenta a propadla se do recese. Míra nezaměstnanosti se v květnu zvýšila 0,3 procentního bodu na 6,1 procenta.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británie vyloučila čínský Huawei z budování sítí 5G. Představuje riziko,…

14.07.2020 22:00 Aktualizováno Vláda premiéra Borise Johnsona zakázala mobilním operátorům v Británii, aby po letošním 31.…

Google dostal v Belgii rekordní pokutu, nerespektoval "právo být zapomenut"

14.07.2020 16:45 Za neodstranění internetových odkazů, které mohou poškodit jednotlivce, uložily belgické úřady…

Firmy s vazbami na daňový ráj? Země EU by je neměly podporovat, doporučil…

14.07.2020 15:51 Evropská komise dnes členským zemím Evropské unie doporučila, aby neposkytovaly finanční pomoc…

Průmyslová výroba v EU se vrátila k růstu, skokanem je Itálie

14.07.2020 12:35 Průmyslová výroba v Evropské unii se v květnu meziměsíčně zvýšila o 11,4 procenta po dubnovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy