Nezaměstnanost na Slovensku po šíření koronaviru stoupla

Míra nezaměstnanosti na Slovensku v březnu vystoupila na 5,19 procenta z únorové hodnoty 5,05 procenta. ČTK o tom dnes informovalo Ústředí práce, sociálních věcí a rodiny, které na Slovensku řídí úřady práce. Právě v březnu v zemi propukla pandemie choroby covid-19. Slovenské ministerstvo financí minulý týden odhadlo, že kvůli dopadům koronaviru zaměstnavatelé letos na pětimilionovém Slovensku zruší 88.000 pracovních míst.

Zaměstnání, ilustrační foto
doporučujeme

Počet registrovaných nezaměstnaných, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, v březnu dosáhl téměř 143.000 lidí. V březnu přibylo v evidenci úřadů práce 4050 nezaměstnaných a meziročně počet lidí bez práce vzrostl o 5031.

Volných pracovních míst na Slovensku ve třetím letošním měsíci ubylo. Úřady práce evidovaly v březnu 84.674 neobsazených pracovních pozic, meziměsíčně to představovalo pokles o šest procent.

Slovenská vláda zavedla program podpory zaměstnavatelů, aby kvůli dopadům koronaviru udrželi pracovní místa. Podle ministerstva financí tato opatření pomohou zachovat zhruba 20.000 míst. To je ale jen menší část ze zmíněného předpokládaného rušení počtu pracovních pozic v souvislosti s odhadovaným propadem slovenské ekonomiky. Ten má v letošním roce dosáhnout 7,2 procenta.

Nejnižší míru nezaměstnanosti ve své novodobé historii, a to 4,88 procenta, zaznamenalo Slovensko loni v květnu. Nezaměstnanost na Slovensku je dlouhodobě vyšší než v České republice, kde její míra v březnu zůstala na únorových třech procentech.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kam Německo uloží jaderný odpad? Některé lokality zasahují až k českým…

28.09.2020 14:25 Aktualizováno Geologicky vhodné podmínky pro trvalé uložení jaderného odpadu jsou v Německu na 54 procentech…

Uber získal zpět licenci na provoz v Londýně. Katastrofa, reagují tradiční…

28.09.2020 13:44 Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber smí dalších 18 měsíců nabízet své služby v…

Automobilka Ford žádá německou vládu o půl miliardy eur, ze zaměstnanců…

28.09.2020 13:15 Americký výrobce vozů Ford Motor žádá německou vládu o státní pomoc ve výši půl miliardy eur (13,6…

Ekonomická nálada na Slovensku se zlepšila, stále ale zaostává za loňským…

28.09.2020 10:49 Ekonomická nálada podnikatelů a spotřebitelů na Slovensku se v září zlepšila třetí měsíc po sobě,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama