Otvírání hranic v EU je jako další záchranný balíček, říká šéf německé obchodní komory

Otevírání vnitřních hranic Evropské unie může mít stejný účinek jako druhý záchranný balíček. Může poskytnout potřebný impuls a povzbudit i globální ekonomiku, domnívá se Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK). Aby se německé hospodářství dostalo znovu do chodu, je důležité obnovit mezinárodní obchod, který zajistí prosperitu a pracovní místa.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Otevření evropských hranic tedy může posloužit jako druhý stimulační balíček pro německé hospodářství - a stát za něj nezaplatí ani cent," řekl prezident DIHK Eric Schweitzer, kterého cituje agentura DPA.

Německo ode dneška ukončilo kontroly na svých hranicích zavedené kvůli pandemii nemoci covid-19. Od následujícího dne bude možné do země ze sousedních států volně cestovat.

Německé vládní strany začátkem měsíce schválily nový balík opatření na podporu ekonomiky zasažené pandemií v hodnotě 130 miliard eur (3,5 bilionu Kč). Pokud se schválená opatření plně uvedou do praxe, ekonomika by letos klesla o 8,1 procenta, ale růst v příštím roce by se mohl vyšplhat na 4,3 procenta, uvedl již dříve hospodářský institut DIW.

Za nepříznivý faktor považuje šéf hospodářské komory přetrvávající varování Němců před cestami do zahraničí. Nyní se vztahují na 160 zemí včetně důležitých odbytišť německého zboží, jako jsou Spojené státy, Čína a Rusko. Schweitzer žádá, aby se tato varování postupně rušila.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polské doly po přestávce vynucené koronavirem zase těží naplno

07.07.2020 13:31 Po třítýdenní přestávce vynucené koronavirem se uhelné doly polských státních společností PGG a JSW…

Prognóza Evropské komise: Ekonomika ČR se letos propadne o 7,8 procenta

07.07.2020 12:39 Aktualizováno České hospodářství čeká letos kvůli omezením spojeným s šířením koronaviru propad o 7,8 procenta,…

Německá ekonomika ožívá. Průmyslová výroba v květnu stoupla o 7,8 procenta

07.07.2020 12:16 Průmyslová výroba v Německu se v květnu podle sezonně upravených údajů zvýšila ve srovnání s…

Ruské firmě Norilsk Nickel hrozí rekordní pokuta, katastrofa je…

07.07.2020 09:52 Ruskému podniku Norilsk Nickel, který patří k největším těžařům niklu a na světě, hrozí rekordní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy