Pařížské letiště Orly obnovuje provoz, na první letadlo čekala vodní slavobrána

Z Orly, druhého největšího pařížského letiště, dnes ráno po třech měsících odstartoval první let, mířil do portugalského Porta, informovala agentura AFP. Letiště bylo pro běžný provoz od konce března uzavřené kvůli pandemii nemoci covid-19. Nyní na něm platí zpřísněná hygienická opatření.

Air France
doporučujeme

Hasiči na letišti, ležícím na jihu francouzské metropole, pro letoun nízkonákladové společnosti Transavia s plánovaným startem v 06:25 SELČ na rozloučenou vytvořili vodní slavobránu. V uplynulých měsících komerční spoje z Paříže odlétaly kvůli omezování nákladů z letiště Charlese de Gaullea, které je největším ve Francii.

AFP píše, že Orly se bude k běžnému provozu vracet jen pozvolna. Na dnešek je plánováno pouhých 70 příletů a odletů, kdežto dříve jich za běžných podmínek bylo v průměru šest stovek za den. Dnes jsou naplánovány spoje na Korsiku, do několika zemí schengenského prostoru a do francouzských zámořských území. Zatímco obvykle letiště odbaví 90.000 cestujících denně, nyní to bude jen okolo 8000.

Očekává se, že operací na letišti se začátkem července přibude. Jak velký nárůst to bude, ale zatím není jasné. Závisí to na tom, jak budou jednotlivé země vzhledem k vývoji pandemie covidu-19 otvírat hranice.

V prostorách letiště jsou vylepeny tisíce štítků připomínajících cestujícím, že mezi sebou mají dodržovat bezpečné rozestupy, k dispozici mají dezinfekci na ruce a obsluha sedí za plexisklovými přepážkami. U vchodu na letiště je termokamera, která měří lidem teplotu. Jedním z příznaků nákazy koronavirem je právě zvýšená tělesná teplota nebo horečka.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirem zkoušená Itálie chystá "matku všech reforem". Politolog je…

09.07.2020 00:01 NÁZOR - "Poprvé jsem slyšel italského politika slibovat omezení byrokracie, když mi bylo 13," píše…

Ekonomický problém jménem Itálie. Analytik popsal, čeho se bojí trhy

08.07.2020 22:06 Aktualizováno NÁZOR - Evropští lídři se mají příští týden sejít v Bruselu, přičemž vkládají naději do záchranného…

Francouzská ekonomika se podle expertů ve třetím čtvrtletí silně oživí

08.07.2020 14:00 Francouzská ekonomika se ve druhém čtvrtletí kvůli negativním dopadům šíření koronaviru proti…

Polské doly po přestávce vynucené koronavirem zase těží naplno

07.07.2020 13:31 Po třítýdenní přestávce vynucené koronavirem se uhelné doly polských státních společností PGG a JSW…

Související:

Právě se děje

Další zprávy