Počet nezaměstnaných v Německu klesl více, než se čekalo

Počet nezaměstnaných v Německu se v říjnu podle předběžných a sezonně upravených údajů snížil o 35.000 na 2,86 milionu. Pokles byl vyšší, než se čekalo, což podle analytiků naznačuje, že trh práce v největší evropské ekonomice se dál zotavoval z první vlny koronavirové pandemie. Míra nezaměstnanosti se snížila na 6,2 z 6,3 procenta, kde byla v září. Oznámil to dnes spolkový úřad práce.

Německo, ilustrační foto
doporučujeme

Analytici v anketě agentury Reuters očekávali, že počet nezaměstnaných se sníží o 5000. V září klesl o 10.000.

Podle sezonně neupravených údajů se počet nezaměstnaných snížil o 87.368 na 2,76 milionu. Míra nezaměstnanosti podle této metodiky klesla na šest ze zářijových 6,2 procenta.

Říjnová statistika ale zatím neodráží případné dopady rychlého růstu počtu nových koronavirových infekcí od poloviny října. Spolkový úřad obvykle sbírá údaje pro sestavení zprávy v první polovině měsíce, upozornila agentura DPA.

Další čísla ukázala, že počet lidí v režimu zkrácené pracovní doby, takzvaného kurzarbeitu, v létě dál klesal. V srpnu bylo v tomto režimu, který chrání trh práce před náporem pandemie, zaregistrováno 2,58 milionu lidí. V předchozím měsíci to byly více než čtyři miliony. V dubnu, v době vrcholu první vlny epidemi, jich bylo šest milionů.

Německo ve středu oznámilo, že od pondělí 2. listopadu do konce měsíce zavádí rozsáhlou karanténní uzávěru, aby zastavilo prudký nárůst počtu nových případů koronavirové infekce. Do konce listopadu se uzavřou hospody, bary, restaurace, divadla či kina, otevřené naopak zůstanou školy, školky nebo obchody. Omezeno bude i shromažďování, sejít se bude moci maximálně deset lidí nejvýše ze dvou domácností.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britští obchodníci vytáhli proti lockdownu, odvolávají se na Magnu Chartu…

28.11.2020 09:04 Aktualizováno Britští majitelé obchodů, kteří nesouhlasí s celostátní uzávěrou kvůli koronaviru, se odvolávají na…

Nová éra internetu? Británie chce zásadně omezit firmy Google či Facebook

27.11.2020 16:52 Británie příští rok zavede nová pravidla, jejichž cílem je zabránit firmám Google a Facebook a…

Ekonomická nálada v eurozóně poprvé za sedm měsíců klesla

27.11.2020 13:07 Ekonomická nálada v eurozóně v listopadu poprvé za sedm měsíců klesla kvůli druhé vlně pandemie…

Francouzská ekonomika rekordně vzrostla, statistici potvrdili předběžné…

27.11.2020 09:53 Francouzská ekonomika ve třetím čtvrtletí rekordně vzrostla, proti předchozím třem měsícům vykázala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama