Řecká ekonomika letos klesne o 4,7 až 8,9 procenta

Řecká ekonomika v letošním roce v důsledku šíření koronaviru klesne o 4,7 až 8,9 procenta. V dokumentu pro Evropskou komisi (EK) to předpověděla řecká vláda. Dodala, že mezi její hlavní cíle nyní patří obnovit hospodářský růst a přilákat investice.

Ekonomický propad, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Šíření koronaviru zatížilo řeckou ekonomiku stejně jako zbytek světového hospodářství, což zvrátilo původně příznivou krátkodobou prognózu," uvedlo řecké ministerstvo financí. Řecká ekonomika je podle něj citlivá na vnější šoky kvůli značné závislosti na příjmech z turistiky a dopravy.

Řecko předpokládá, že jeho primární rozpočet, který nezahrnuje náklady na správu dluhu, se v letošním roce dostane do schodku. Ten by měl činit 1,9 až 2,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP).

Řecký dluh by se podle prognóz mohl během letošního roku vyšplhat na 188,8 procenta HDP ze 176,6 procenta na konci loňského roku, uvedla agentura Reuters. Řecko je v poměru k HDP nejzadluženější zemí eurozóny.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovenský průmysl je z nejhoršího venku? Výkon se začíná zvyšovat

10.07.2020 09:53 Výkony slovenského průmyslu se v květnu zvýšily o téměř pětinu oproti dubnu, kdy kvůli dopadům…

Německé úřady vyšetřují Wirecard kvůli praní špinavých peněz

09.07.2020 19:33 Aktualizováno Německé úřady vyšetřují společnost Wirecard kvůli podezření z praní špinavých peněz. Podle Reuters…

Dieselgate: Volkswagen může čelit žalobě v zemích prodeje aut, rozhodl…

09.07.2020 17:01 Aktualizováno Spotřebitelé v Evropské unii mohou žalovat Volkswagen u soudu ve své zemi, pokud si zde koupili…

Evropský parlament přijal nová pravidla pro autodopravce a řidiče kamionů

09.07.2020 12:25 Aktualizováno Evropský parlment dnes přijal několik let vyjednávaná nová pravidla pro řidiče kamionů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy