Řídit stát jako firmu? Zazněla částka, kterou premiér Babiš utopil v uzavřené restauraci

Před volbami hlásil, že chce řídit stát jako firmu, lidé udělali z Andreje Babiše svými hlasy premiéra. Teď však jeden z jeho podniků, konkrétně luxusní restaurace Paloma ve Francii, ukončil kvůli finančním potížím provoz. Kolik peněz v něm předseda vlády utopil?

Přidejte svůj názor 102 komentářů

Andrej Babiš
doporučujeme

Jak už jsme vás informovali, francouzská restaurace Paloma patřící do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) ukončila provoz. Luxusní podnik se mimo jiné potýkal s vážnými finančními problémy.

Podle zjištění serveru blesk.cz vykázala restaurace za šest let existence ztrátu přes 128 milionů korun. Zástupci podniku potvrdili, že předseda vlády, který ve volebních kampaních užíval heslo, že chce „řídit stát jako firmu“, utopil v neúspěšném projektu miliony eur, což by odpovídalo částce uveřejněné zmíněným serverem.

Pohroma je to dle webu nejen pro Babiše, ale i jeho manželku Moniku, která se na projektu osobně podílela. Choť českého premiéra navrhla interiéry luxusní restaurace. Finanční potíže ovšem nebyly jediným důvodem konce. Zavládla totiž také skepse ohledně kvality podniku, který počátkem roku přišel o jednu z michelinských hvězd.

Babiš otevřel luxusní restauraci v Mougins na Azurovém pobřeží poblíž Cannes v červnu 2013. První hvězdičku podnik obdržel v průvodci Michelin Guide v následujícím roce, o rok později dostal dvě z maximálně tří možných hvězdiček. Pak to ale začalo jít s restaurací z kopce a vše vyvrcholilo ukončením provozu.

Premiér však nemusí smutnit. V Česku je nadále v provozu obdoba francouzské restaurace, jde o stejnojmenný podnik v Průhonicích u Prahy.

Loading...
Vstupte do diskuze (102)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Inflace v EU a eurozóně klesá. Změní ECB měnovou politiku?

15.11.2019 12:16 Růst spotřebitelských cen v zemích eurozóny v říjnu zpomalil na 0,7 procenta, což je o desetinu…

Katastrofa ve Švédsku. Úřad zbabral statistiku, vláda a centrální banka…

15.11.2019 10:59 Švédská centrální banka Riksbank kritizuje švédský statistický úřad, neboť vyšlo najevo, že údaje o…

Ekonomická krize v Evropě? Expert prozradil, co nás čeká

14.11.2019 17:54 Pravděpodobnost, že evropská ekonomika vstoupí do recese, je velmi nízká. Uvedl to dnes…

Konec "Soli". Německo téměř ruší solidární daň, platit budou jen nejbohatší

14.11.2019 12:31 Od roku 2021 budou v Německu solidární daň na podporu chudších východních spolkových zemí platit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama