Řídit stát jako firmu? Zazněla částka, kterou premiér Babiš utopil v uzavřené restauraci

Před volbami hlásil, že chce řídit stát jako firmu, lidé udělali z Andreje Babiše svými hlasy premiéra. Teď však jeden z jeho podniků, konkrétně luxusní restaurace Paloma ve Francii, ukončil kvůli finančním potížím provoz. Kolik peněz v něm předseda vlády utopil?

Andrej Babiš
doporučujeme

Jak už jsme vás informovali, francouzská restaurace Paloma patřící do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) ukončila provoz. Luxusní podnik se mimo jiné potýkal s vážnými finančními problémy.

Podle zjištění serveru blesk.cz vykázala restaurace za šest let existence ztrátu přes 128 milionů korun. Zástupci podniku potvrdili, že předseda vlády, který ve volebních kampaních užíval heslo, že chce „řídit stát jako firmu“, utopil v neúspěšném projektu miliony eur, což by odpovídalo částce uveřejněné zmíněným serverem.

Pohroma je to dle webu nejen pro Babiše, ale i jeho manželku Moniku, která se na projektu osobně podílela. Choť českého premiéra navrhla interiéry luxusní restaurace. Finanční potíže ovšem nebyly jediným důvodem konce. Zavládla totiž také skepse ohledně kvality podniku, který počátkem roku přišel o jednu z michelinských hvězd.

Babiš otevřel luxusní restauraci v Mougins na Azurovém pobřeží poblíž Cannes v červnu 2013. První hvězdičku podnik obdržel v průvodci Michelin Guide v následujícím roce, o rok později dostal dvě z maximálně tří možných hvězdiček. Pak to ale začalo jít s restaurací z kopce a vše vyvrcholilo ukončením provozu.

Premiér však nemusí smutnit. V Česku je nadále v provozu obdoba francouzské restaurace, jde o stejnojmenný podnik v Průhonicích u Prahy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko vyjde z koronakrize oproti ČR s rekordním dluhem, uvedla rada

23.11.2020 12:59 Slovensko na rozdíl od České republiky v plné míře nevyužilo dřívějšího příznivého vývoje ekonomiky…

Podnikatelská aktivita v eurozóně kvůli lockdownu prudce klesla, PMI je…

23.11.2020 11:58 Podnikatelská aktivita v eurozóně v listopadu prudce klesla, příčinou byly zejména plošné uzávěry…

Firma Danone kvůli koronakrizi propustí 2000 zaměstnanců, chystá další…

23.11.2020 10:00 Francouzská potravinářská společnost Danone zruší až 2000 pracovních míst, včetně jednoho ze čtyř…

Nezaměstnanost na Slovensku třetí měsíc po sobě klesla

20.11.2020 11:22 Aktualizováno Míra nezaměstnanosti na Slovensku v říjnu třetí měsíc po sobě klesla a dosáhla 7,35 procenta,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama