Rozvoz jídla je terno. Donáškové služby zvyšují restauracím zisky

Donáškové služby zvyšují tržby a zisky samostatných restaurací i restauračních řetězců v Evropě. Zjistila to studie, kterou si od společnosti Deloitte nechala vypracovat firma pro rozvoz jídla Uber Eats a z níž cituje agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Donášky jídla si začaly získávat oblibu zprvu díky stránkám jako Just Eat a Takeaway.com, které nabídly společnou platformu restauracím, disponujícím vlastní donáškovou službu. Trh pak dále rozšířily firmy jako právě dceřiná společnost poskytovatele alternativní taxislužby Uber, britská Deliveroo a španělská Glovo. Ty nabídly svou donáškovou službu podnikům, které ji ještě samy nezavedly.

Podle studie se z vyššího prodeje poté, co začalo využívat služeb Uber Eats, těšilo 69 procent restaurací v Londýně, 74 procent restaurací v Paříži, 67 procent restaurací ve Varšavě a 59 procent restaurací v Madridu.

Služeb Uber Eats využívá zhruba 60.000 restaurací ve 250 evropských městech. Největší nárůst v počtu vydaných jídel díky zapojení donáškových služeb byl pozorován v Londýně.

Podle šéfa evropské divize Uber Eats Stephanea Ficajy prodaly restaurační řetězce týdně navíc 606.000 porcí a jednotlivé restaurace 305.000 zvláštních porcí. To jim za rok zvýšilo tržby o 323 milionů liber (9,7 miliardy Kč) a přineslo o 189 milionů liber vyšší zisk, řekl Fijaca.

Uber Eats je ztrátový stejně jako jeho mateřská firma. Ve třetím čtvrtletí sice zvýšil tržby o 64 procent na 645 milionů dolarů (téměř 15 miliard Kč), ale upravená ztráta se prohloubila o 67 procent na 316 milionů dolarů. V létě minulého roku začal Uber Eats nabízet služby také v Praze.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zdražování trápí i Německo. Inflace zrychlila, rostou ceny potravin

12.12.2019 09:05 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v listopadu podle údajů harmonizovaných s…

Prodej SUV a "teréňáků" v Německu láme rekordy, kritikům navzdory

12.12.2019 08:45 Sportovně-užitkové vozy (SUV) a terénní automobily sice vyvolávají ve společnosti značně…

Faktury s dlouhou splatností? Šílený český výmysl, který v zahraničí…

09.12.2019 16:01 Češi proplácejí faktury rychleji než Britové, Švýcaři nebo Rakušané. V termínu se zaplatí faktury…

Německá ekonomika se zmátořila? U exportu došlo k překvapení

09.12.2019 10:15 Německý export se v říjnu podle sezonně upravených údajů nečekaně zvýšil o 1,2 procenta. Oznámil to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama