Rozvoz jídla je terno. Donáškové služby zvyšují restauracím zisky

Donáškové služby zvyšují tržby a zisky samostatných restaurací i restauračních řetězců v Evropě. Zjistila to studie, kterou si od společnosti Deloitte nechala vypracovat firma pro rozvoz jídla Uber Eats a z níž cituje agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Donášky jídla si začaly získávat oblibu zprvu díky stránkám jako Just Eat a Takeaway.com, které nabídly společnou platformu restauracím, disponujícím vlastní donáškovou službu. Trh pak dále rozšířily firmy jako právě dceřiná společnost poskytovatele alternativní taxislužby Uber, britská Deliveroo a španělská Glovo. Ty nabídly svou donáškovou službu podnikům, které ji ještě samy nezavedly.

Podle studie se z vyššího prodeje poté, co začalo využívat služeb Uber Eats, těšilo 69 procent restaurací v Londýně, 74 procent restaurací v Paříži, 67 procent restaurací ve Varšavě a 59 procent restaurací v Madridu.

Služeb Uber Eats využívá zhruba 60.000 restaurací ve 250 evropských městech. Největší nárůst v počtu vydaných jídel díky zapojení donáškových služeb byl pozorován v Londýně.

Podle šéfa evropské divize Uber Eats Stephanea Ficajy prodaly restaurační řetězce týdně navíc 606.000 porcí a jednotlivé restaurace 305.000 zvláštních porcí. To jim za rok zvýšilo tržby o 323 milionů liber (9,7 miliardy Kč) a přineslo o 189 milionů liber vyšší zisk, řekl Fijaca.

Uber Eats je ztrátový stejně jako jeho mateřská firma. Ve třetím čtvrtletí sice zvýšil tržby o 64 procent na 645 milionů dolarů (téměř 15 miliard Kč), ale upravená ztráta se prohloubila o 67 procent na 316 milionů dolarů. V létě minulého roku začal Uber Eats nabízet služby také v Praze.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakouská ekonomika v potížích, centrální banka zhoršila prognózu

14.12.2019 08:39 Rakouská centrální banka (ONB) snížila odhad růstu domácí ekonomiky na příští rok o půl procentního…

Silnější euro? Summit EU vyzval k další práci na měnové unii

13.12.2019 16:43 K dokončení současných kroků ke hlubší hospodářské a měnové unii dnes vyzvali prezidenti a premiéři…

Aerolinky Alitalia zasáhla stávka. Zrušeno přes 350 letů, i jeden do Prahy

13.12.2019 13:55 Italská letecká společnost Alitalia dnes kvůli jednodenní stávce svých zaměstnanců zrušila přes 350…

Libra se propadá. Obchodníci se zájmem sledují parlamentní volby

12.12.2019 18:51 Libra v den konání předčasných parlamentních voleb v Británii sestoupila z téměř devítiměsíčního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama