Siemens pociťuje dopady koronakrize, celoroční zisk koncernu klesl o čtvrtinu

Německému průmyslovému koncernu Siemens v uplynulém fiskálním roce klesl čistý zisk o čtvrtinu na 4,2 miliardy eur (111,2 miliardy Kč).

Sídlo společnosti Siemens
doporučujeme

Firma Siemens dnes uvedla, že za poklesem je koronavirová krize, podniku se ale i tak podařilo vykázat solidní výsledky, hlavně díky poslednímu fiskálním čtvrtletí, kdy se do výsledků příznivě promítlo oddělení energetické části Siemens Energy. Finanční rok Siemensu skončil v září.

Generální ředitel Joe Kaeser uvedl, že Siemens má za sebou pozoruhodný rok se solidním čtvrtým finančním čtvrtletím. Firma je podle něj ve výborné pozici, když oddělila energetickou činnost a za téměř dvě miliardy eur prodala dceřinou společnost Flender.

Pro Kaesera to jsou poslední celoroční výsledky ve funkci. Ve firmě strávil 40 let, z toho sedm let v jejím čele. Pod jeho vedením se Siemens přeměnil ve více technologicky zaměřenou firmu. V únoru ho vystřídá Roland Busch.

Výnosy firmy se za celý rok téměř nezměnily, činily 57,1 miliardy eur (1,5 bilionu Kč). Podobně očištěný hrubý provozní zisk z průmyslových aktivit se pouze nepatrně snížil a dosáhl 7,6 miliardy eur.

Siemens také optimisticky hodnotí výhled na současný finanční rok, který začal v říjnu. Očekává sice nepříznivý dopad vývoje směnných kurzů, počítá ale s mírným růstem zisku, uvedla agentura DPA.

Siemens působí i v České republice, kde má více než 13.000 zaměstnanců. Portfolio firmy v Česku pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Haščák se vzdal výkonných pozic ve skupině Penta, spoluvlastníkem zůstává

02.12.2020 13:43 Spolumajitel investiční skupiny Penta Investments Jaroslav Haščák, jehož slovenská policie v úterý…

Apple dostal v Itálii vysokou pokutu, kvůli agresivním praktikám při…

30.11.2020 13:25 Italský antimonopolní úřad vyměřil americké technologické společnosti Apple pokutu deset milionů…

Britské firmy nesmí od září instalovat do 5G zařízení od Huawei

30.11.2020 12:13 Britské telekomunikační firmy nesmějí od září příštího roku instalovat do sítí páté generace (5G) v…

Gazprom se propadl do hluboké ztráty, rubl kvůli pandemii výrazně oslabil

30.11.2020 10:18 Ruská plynárenská společnost Gazprom se ve třetím čtvrtletí propadla do ztráty 251,3 miliardy rublů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama