Škoda Auto si upevnila pozici lídra na slovenském trhu

Automobilka Škoda Auto si upevnila pozici jedničky na slovenském trhu s novými vozy, ačkoliv trh v prvním pololetí i kvůli dopadům koronavirové krize zaznamenal pokles o více než třetinu. Zájem o vozy mladoboleslavského výrobce se v zemi pod Tatrami snížil mírněji než celkový prodej osobních automobilů. Vyplývá to z údajů slovenského svazu automobilového průmyslu.

Škoda Kamiq
doporučujeme

Na Slovensku bylo od začátku letošního roku do konce června zaregistrováno 7621 nových osobních vozů z produkce Škody Auto. Ve srovnání se stejným obdobím loni to představuje pokles téměř o čtvrtinu. Tržní podíl české automobilky se ale zvýšil na 22,4 procenta z loňských 19,10 procenta.

Celkový počet registraci nových osobních aut na Slovensku klesl v prvním pololetí o 34,68 procenta na 34.015 vozidel. Slovenský trh s novými auty je v červených číslech nepřetržitě od začátku roku. Prodej tak začal klesat ještě před březnovým potvrzením prvního případu nákazy koronavirem na Slovensku, po kterém Bratislava zavedla karanténní opatření. Většinu těchto omezení, která ovlivnila i maloobchodní prodej aut, slovenské úřady už dříve odvolaly.

Škoda Auto si na Slovensku dlouhodobě udržuje pozici lídra v prodeji nových osobních aut. Tržní podíl ostatních značek je pouze jednociferný. Druhý Hyundai a třetí Volkswagen se na celkovém počtu registrací nových osobních aut na Slovensku podílely shodně zhruba devíti procenty.

Loni bylo na Slovensku zaregistrováno 101.568 osobních aut. Poprvé tak v zemi prodej osobních automobilů překročil hranici 100.000 vozů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Porsche postaví nový závod na Slovensku za 250 milionů eur

14.08.2020 21:05 Německý výrobce sportovních aut Porsche, který stejně jako česká Škoda Auto patří do skupiny…

Německé firmy se z koronakrize vzpamatují až za 11 měsíců

13.08.2020 09:23 Německé firmy v průměru očekávají, že se jejich podnikání nevrátí k normálu dříve než za 11 měsíců.…

Průmyslová výroba v EU opět vzrostla, nejlépe si vede Slovensko

12.08.2020 12:13 Průmyslová výroba v Evropské unii se v červnu meziměsíčně zvýšila o 9,1 procenta. Po dubnovém…

Britská ekonomika je poprvé po 11 letech v recesi, statisíce lidí přišly o…

12.08.2020 09:39 Aktualizováno Britská ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci o rekordních 20…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama