Spekuluje se o převzetí firmy Wirecard, její akcie vystřelily vzhůru

Akcie německé finanční společnosti Wirecard, která v důsledku účetního skandálu bojuje o přežití, zahájily týden prudkým růstem. Těží ze spekulací o zájemcích, kteří by mohli převzít některé části podniku. Dopoledne akcie přidávaly až 216 procent. Později sice o část zisků přišly, krátce po poledni však stále vykazovaly nárůst na více než dvojnásobek.

Ekonomika
doporučujeme

Podle informací listu Frankfurter Allgemeine Zeitung se o převzetí části aktivit Wirecardu zajímají někteří soukromí investoři, investiční fondy i francouzský konkurent Worldline.

Akcie Wirecard v uplynulých týdnech prudce klesaly. Ukázalo se totiž, že firmě chybí zhruba 1,9 miliardy eur (přes 50 miliard Kč), které vykazovala ve svém účetnictví.

Společnost Wirecard minulý týden vyhlásila insolvenci. Následně přestaly fungovat její platební karty, což se dotklo i desetitisíců uživatelů v České republice, například klientů firmy Twisto.

Německá policie minulý týden zadržela bývalého šéfa Wirecardu Markuse Brauna, později ho propustila na kauci pět milionů eur (134 milionů Kč). Podezírá jej, že nadhodnocoval příjmy podniku a lhal o jeho skutečném stavu, aby firmu zatraktivnil před investory.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Byty Airbnb jsou kvůli pandemii prázdné. Jak je využít? Lisabon má plán

11.07.2020 14:17 Byty, které jsou obvykle pronajímány turistům, nyní ve městech po celém světě zůstávají prázdné, na…

Koronakrize: Daimler propustí mnohem víc zaměstnanců, než se předpokládalo

11.07.2020 10:02 Německá automobilka Daimler musí kvůli koronavirové krizi ještě více šetřit, což bude podle jejího…

Chorvatsko a Bulharsko byly přijaty do "čekárny na euro", mohou ho mít za…

11.07.2020 07:45 Chorvatsko a Bulharsko byly přijaty do takzvané čekárny na euro, tedy do mechanismu směnných kurzů…

Slovenský průmysl je z nejhoršího venku? Výkon se začíná zvyšovat

10.07.2020 16:39 Aktualizováno Výkony slovenského průmyslu se v květnu zvýšily o téměř pětinu oproti dubnu, kdy kvůli dopadům…

Související:

Právě se děje

Další zprávy