Trendem v době koronaviru je samoopalování. Zájem o opalovací krémy klesá

Vzhledem k cestovním omezením souvisejícím s pandemií nemoci covid-19 spotřebitelé v Německu výrazně snížili nákupy krémů na opalování a po opalování. Místo toho se zvýšila poptávka po samoopalovacích přípravcích, upozornila agentura DPA.

Opalovací krémy - ilustrační foto
doporučujeme

Podle údajů společnosti pro průzkum trhu Nielsen Deutschland v prvním pololetí letošního roku vzrostl prodej samoopalovacích krémů v obchodech s potravinami a drogérií meziročně o 13 procent. Poptávka po opalovacích krémech proti tomu klesla o pětinu. V regálech také zůstalo mnohem více prostředků používaných pro péči o pokožku po opalování.

"Koronavirus zanechal v roce 2020 jasné stopy. Kvůli karanténě, zrušení dovolených a dalším omezením skončilo v nákupních košících Němců mnohem méně opalovacích krémů a přípravků po opalování," řekl odborník na kosmetické přípravky v Nielsenu Enrico Krien. "Samoopalování je na druhé straně trendy."

V Německu, které má zhruba 83 milionů obyvatel, se dosud nákaza koronavirem prokázala u více než 206.000 lidí a přes 9000 nemocných zemřelo. Z hlediska počtu nakažených je Německo podle statistiky americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) celosvětově devatenácté, z hlediska počtu mrtvých s covidem-19 třinácté.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fitch letos očekává pětiprocentní pokles ruské ekonomiky

08.08.2020 09:47 Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings předpověděla, že ruská ekonomika v letošním roce…

Německý průmysl v červnu ožil, dopady koronakrize jsou však stále patrné

07.08.2020 10:54 Aktualizováno Tempo růstu průmyslové výroby v Německu v červnu podle sezonně upravených údajů zrychlilo ve…

TikTok zřídí datové centrum v Irsku, investuje 420 milionů eur

06.08.2020 16:07 Provozovatel aplikace TikTok, kterou vlastní čínská společnost ByteDance, v Irsku zřídí své první…

Dieselgate: Obviněni čtyři manažeři Audi, vyvíjeli "cinknuté" motory

06.08.2020 14:15 Mnichovská prokuratura obvinila v souvislosti s aférou dieselgate další čtyři bývalé manažery…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama