Trumpův zákaz letů z Evropy vyvolává paniku na letištích

Vystresovaní a unavení turisté na letištích po celé Evropě se na poslední chvíli snaží dostat na palubu letadel, která směřují do Spojených států. Paniku rozpoutalo středeční rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o zákazu letů z Evropy, kterým chce prezident zamezit šíření nového koronaviru. Opatření začne platit v pátek o půlnoci, potrvá 30 dní a vztahuje se na 26 evropských států včetně České republiky.

Přidejte svůj názor 1 komentář

British Airways, ilustrační fotografie
doporučujeme

Zákaz neplatí pro Británii, Irsko ani pro americké občany. Trumpovo rozhodnutí narušilo cestovní plány desítek tisíců lidí a zasadilo další ránu aerolinkám, které se už tak kvůli novému koronaviru potýkají s vážnými problémy.

"Máme štěstí, že se nám podaří z Evropy odletět," říká penzistka Cristina Elvira z Miami, s kterou na letišti v Madridu hovořila agentura AP. Američance se ulevilo, že se ze Španělska vůbec dostane. Španělsko je totiž po Itálii a Francii nejvíce zasaženou zemí novým koronavirem. Denně je ze Španělska vypraveno přibližně 20 letů do USA.

"Musel jsem si zařídit dřívější let, jinak bych se nedostal přes hranice," říká Španěl Miguel Paracuellos, který v USA pracuje. Trump podle něho viní ze situace vnějšího nepřítele, tedy Evropu, protože neví, jak situaci v USA čelit. Trump uvedl, že k zákazu letů z Evropy se musel uchýlit z toho důvodu, že Evropská unie nedokázala situaci adekvátně řešit a zamezit šíření koronaviru, připomíná agentura Reuters.

Dvacetiletá americká studentka Anna Graceová, která byla poprvé na výletě v Evropě, také hbitě změnila své cestovatelské plány a zařídila si dřívější let ze stejného letiště zpátky do USA.

Člen palubního personálu Delta Airlines, který si nepřeje být jmenován, řekl, že Trumpův zákaz zastihl aerolinky nepřipravené. "Následující dny budou velmi chaotické. Neznáme ani všechny podrobnosti, abychom mohli říci, co pro nás bude zákaz znamenat."

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francii letos čeká nejhorší recese od roku 1945, přiznal ministr Le Maire

06.04.2020 14:00 Francouzské hospodářství letos čeká nejhorší recese od skončení druhé světové války, odhaduje…

Spotřebitelská důvěra v Británii kvůli koronaviru prudce klesla

06.04.2020 09:19 Spotřebitelská důvěra v Británii kvůli obavám z dopadů koronaviru zaznamenala nejprudší pokles za…

Autoprůmysl v Německu skomírá. Exportéři jsou nejpesimističtější od roku…

06.04.2020 08:38 Němečtí vývozci automobilů hledí do příštích měsíců kvůli obavám z dopadů koronaviru s největším…

Eurokomisaři chtějí záchranný koronavirový fond pro celou EU

06.04.2020 07:42 Země Evropské unie by měly vytvořit nový společný fond, který by pomohl unijním ekonomikám zotavit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy