Velké propouštění v londýnské City má nečekanou oběť

Hromadná propouštění, která zasáhla londýnské finanční centrum City, mají nečekanou oběť. Jsou jí drahá jízdní kola ponechaná na parkovištích bank odcházejícími bankéři a obchodníky. Desítky jízdních kol, některá v hodnotě až 10.000 liber (284.000 Kč), rezivějí v dolních patrech mrakodrapů, jako Square Mile a Canary Wharf, řeklo serveru Financial News (FN) několik zaměstnanců velkých investičních bank ze City.

Přidejte svůj názor

Velká Británie
doporučujeme

V některých případech odešli propuštění lidé bez svého vybavení záměrně. Další svá kola na parkovištích bank jednoduše zapomněli a neobtěžovali se pro ně později vrátit.

"Kola jsou tam dole (na parkovištích bank) a když lidé opouštějí banku říkají si: 'Jak se mi podaří dostat kolo domů a bude to stát za to?'," řekl jeden investiční bankéř, který je stále zaměstnaný v City a byl svědkem tohoto jevu.

Pracovníci ze City tvoří velkou část davů cyklistů v oblečení z lykry, který zaplavuje londýnské ulice v době dopravní špičky. Ale když přijde obávaná výpověď, mnoho z nich se jednoduše zaměří jen na sesbírání věcí, které se vejdou do papírové krabice. Jen málo jich má pocit, že stojí za to vracet se pro kolo.

Výrazné propouštění letos oznámilo několik investičních bank, včetně Deutsche Bank, HSBC, Barclays, BNP Paribas Société Générale, Citi, MUFG a Nomury. Počet zaměstnanců v divizích investičního bankovnictví v první polovině letošního roku podle analytické společnosti Coalition klesl nejníže za sedm let.

Představitelé bank Goldman Sachs, Morgan Stanley a Nomura FN řekli, že o problému s bicykly vědí a ve snaze vyhnout se plýtvání spolupracují s charitami, které kola recyklují a posílají potřebným. Předtím na kola umístí cedulku, která upozorní majitele, že kolo může být odneseno, pokud zůstane na místě delší čas.

V Goldman Sachs jsou na kolech zaparkovaných v budově umístěné cedulky, které ukazují, jak dlouho je kolo na daném místě. Po určité době dostane majitel varování, že kolo bude odstraněno.

Kola však nejsou jedinými drahými předměty, které se našly opuštěné ve sklepech budov v City. V Canary Wharf po několik let padal prach na opuštěné vozy Alfa Romeo a Porsche, než se pro ně vrátili jejich majitelé, kteří odešli z firem už dávno předtím. Pneumatiky vozu Alfa Romeo už byly zcela prázdné, když se majitel pro svůj vůz v roce 2012 vrátil, řekl FN jeden z bankéřů. V City se vypráví, že jeden z bankéřů v garáži nechal i své Ferrari, to se ale nikdy nepotvrdilo.

Další věcí, kterou investiční bankéři nechávají po odchodu na bývalém pracovišti, jsou "náhrobky", tedy plastové trofeje rozdávané jako vzpomínka na obchody, které realizovali. Často se zbavují také firemních darů, jako jsou deštníky a tašky vyrobené pro klientské akce.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Napětí v Le Monde roste: Křetínský není připraven podepsat dohodu s…

13.09.2019 15:07 Aktualizováno Český podnikatel Daniel Křetínský zatím není připraven písemně zaručit novinářům francouzského…

Udrží si Německo rekord? Opět by mohlo mít největší přebytek běžného účtu…

13.09.2019 11:52 Německo bude mít letos už čtvrtým rokem za sebou největší přebytek běžného účtu na světě. Dosáhnout…

Toto je největší jeřáb světa. "Big Carl" pracuje na stavbě jaderné…

13.09.2019 08:32 Na stavbě britské jaderné elektrárny Hinkley Point C začal pracovat největší jeřáb světa přezdívaný…

Itálie láká podnikatele na příspěvek 700 eur měsíčně

13.09.2019 07:27 Jihoitalský region Molise se rozhodl bojovat s vylidňováním malých obcí a nabízí všem zájemcům,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama