Vláda Merkelové se dohodla. Německo prodlouží opatření proti koronakrizi v ekonomice

Německá vládní koalice se v úterý pozdě večer dohodla prodloužit opatření proti dopadům pandemie nemoci covid-19 na největší evropskou ekonomiku. Týká se to například kurzarbeitu a zmrazení pravidel insolvence. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Německo, ilustrační foto
doporučujeme

Německá ekonomika se ve druhém čtvrtletí propadla proti předchozím třem měsícům kvůli koronavirové krizi o rekordních 9,7 procenta. Jedná se o nejprudší pokles od roku 1970, kdy se údaj začal sledovat. Vláda se snaží dopady pandemie co nejvíce zmírnit. Na podzim 2021 se mají konat volby, připomněla agentura Reuters.

"Koronavirus zůstává realitou a výzvou," konstatovala Annegret Krampová-Karrenbauerová, předsedkyně Křesťanskodemokratické unie (CDU), po sedmihodinovém jednání s koaliční sociální demokracií (SPD). "Dnes jsme se shodli prodloužit důležitá a efektivní opatření, s jejichž pomocí se vypořádáváme s koronavirem," dodala.

Mezi hlavní rozhodnutí patří prodloužení kurzarbeitu. Německý stát bude . mzdu lidem, kterým byl kvůli menší poptávce snížen úvazek, dorovnávat do konce příštího roku. Původně to mělo být do března 2021. Do konce tohoto roku bude nadále finančně pomáhat malým a středním podnikům.

Strany německé vládní koalice se dále dohodly na prodloužení opatření, které mají předejít bankrotům firem. Podniky, které se kvůli pandemii ocitnou ve finanční nesnázi, mohou odložit oznámení o insolvenci do konce roku.

Koalice též odsouhlasila volební reformu, po níž se sníží počet poslanců ve Spolkovém sněmu.

Vláda kancléřky Angely Merkelové už na počátku června schválila balík opatření na pomoc ekonomice v hodnotě 130 miliard eur (3,4 bilionu Kč).

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britové propadli diskontům. Aldi bude expandovat, nabízí službu "click and…

28.09.2020 20:07 Německý potravinový řetězec Aldi v Británii příští rok vytvoří 4000 pracovních míst a otevře…

Kam Německo uloží jaderný odpad? Některé lokality zasahují až k českým…

28.09.2020 14:25 Aktualizováno Geologicky vhodné podmínky pro trvalé uložení jaderného odpadu jsou v Německu na 54 procentech…

Uber získal zpět licenci na provoz v Londýně. Katastrofa, reagují tradiční…

28.09.2020 13:44 Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber smí dalších 18 měsíců nabízet své služby v…

Automobilka Ford žádá německou vládu o půl miliardy eur, ze zaměstnanců…

28.09.2020 13:15 Americký výrobce vozů Ford Motor žádá německou vládu o státní pomoc ve výši půl miliardy eur (13,6…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama