Volkswagen se snaží rozšířit služby. Opět koupí autopůjčovnu Europcar?

Německá automobilka Volkswagen jedná o převzetí francouzské půjčovny aut Europcar Mobility Group, uvedla s odvoláním na informované zdroje agentura Reuters. Volkswagen byl přitom v minulosti vlastníkem této autopůjčovny, v roce 2006 ji ale prodal investiční společnosti Eurazeo.

Přidejte svůj názor

Volkswagen
doporučujeme

Volkswagen podle Reuters vyjádřil zájem o Europcar a chce ve firmě uskutečnit hloubkovou kontrolu finančního stavu. Jednání jsou však podle zdrojů zatím v počáteční fázi a je možné, že Volkswagen nakonec nabídku nepředloží. Volkswagen, Eurazeo ani Europcar se ke zprávě zdrojů nevyjádřily.

Europcar si loni najal poradce a zřídil výbor, který má zvážit budoucnost firmy, když její největší akcionář Eurazeo varoval, že by firmu mohl opustit.

Akvizice by přišla ve chvíli, kdy se Europcar snaží vyrovnat se s ekonomickými dopady pandemie nemoci covid-19, která nepříznivě ovlivnila turistiku a prudce snížila poptávku po půjčování aut. Europcar doufá, že se mu podaří vyhnout se problémům amerického konkurenta Hertz Global Holdings, který v květnu požádal o soudní ochranu před věřiteli.

Europcar má v současnosti tržní kapitalizaci kolem 390 milionů eur (10,4 miliardy Kč) a na konci března jeho dluh činil více než jednu miliardu eur. Akcie společnosti loni klesly o 60 procent.

Podle zdrojů mají o půjčovnu Europcar zájem také investiční firmy, jako je například Apollo Global Management. Zdroje nicméně upozorňují, že pro Europcar bude za současné situace ovlivněné koronavirem obtížné najít kupce.

Volkswagen uvažuje o dohodě, protože se snaží rozšířit nabídku služeb, včetně pronájmu a leasingu nových i ojetých elektrických aut, dodaly zdroje. Volkswagen by získal Europcar s výraznou slevou, před 14 lety ji prodal za 3,32 miliardy eur.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Doba uhelná" se v Německu chýlí ke konci. Spolkový sněm schválil zásadní…

03.07.2020 14:00 Poslanci německého Spolkového sněmu dnes schválili dvojici zákonů potvrzujících postupný odklon…

Německo se kvůli koronaviru zadlužuje. Spolkový sněm schválil rekordní…

02.07.2020 13:57 Německý Spolkový sněm dnes schválil druhou úpravu letošního státního rozpočtu kvůli opatřením…

Nezaměstnanost v EU mírně stoupla, nejnižší zůstala v Česku

02.07.2020 11:45 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu stoupla na 6,7 procenta z dubnových 6,6 procenta.…

Boeing dokončil testovací lety strojů 737 MAX. Dostanou certifikaci?

02.07.2020 08:43 Americký Federální úřad pro letectví (FAA) a strojírenská společnost Boeing dokončily testovací…

Související:

Právě se děje

Další zprávy