Daimler zvýšil prodej mercedesů, automobilka představila novou strategii

Prodej osobních aut Mercedes-Benz se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil téměř o čtyři procenta na 613.770 vozů, a to díky silné poptávce v Číně. Zaznamenal tak první čtvrtletní růst v letošním roce. Oznámil to dnes německý koncern Daimler, který vozy Mercedes-Benz vyrábí.

Mercedes-Benz c nové generace
doporučujeme

Firma současně představila novou firemní strategii, která počítá se snížením nákladů a výdajů a s podporou výroby elektrických aut.

"Poptávka ze strany našich zákazníků byla ve třetím čtvrtletí výrazně vyšší, než jsme v březnu a dubnu vzhledem k problémům spojeným s pandemií předpokládali," uvedl členka představenstva automobily Daimler Britta Seegerová, která má na starosti prodej a marketing.

V období od ledna do září se prodej osobních automobilů Mercedes-Benz meziročně propadl o více než deset procent zhruba na 1,55 milionu vozů. "Budeme pozorně sledovat vývoj ve čtvrtém čtvrtletí, současná úroveň poptávky je nicméně povzbuzující," uvedla Seegerová.

V Číně, která je největším automobilovým trhem na světě, se prodej osobních vozů Mercedes-Benz ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil téměř o čtvrtinu. V Evropě prodej klesl o méně než procento, zatímco v Severní Americe se propadl téměř o deset procent.

Daimler současně na dnešní virtuální schůzce s investory uvedl, že do roku 2025 hodlá snížit fixní náklady, kapitálové výdaje a výdaje na vývoj a výzkum o více než 20 procent ve srovnání s rokem 2019. Chce se také více zaměřit na luxusnější produkty a stát se předním světovým výrobcem elektrických aut.

Daimler už snížil náklady kvůli pandemii nemoci covid-19, která způsobila propad prodeje aut a stáhla firmu v prvním a druhém čtvrtletí do provozní ztráty. Mercedes-Benz proto přestal vyrábět sedany v USA a zaměřil se tam na ziskovější sportovně-užitkové vozy (SUV), spojil se ve vývoji elektrických motorů s Volvo Trucks a zastavil alianci pro vývoj automatizovaných vozů s BMW.

Investoři firmu Daimler obviňují, že v poslední době příliš spoléhala na úspěch z posledních let a zaspala důležitá rozhodnutí, zejména pak přechod na elektromobilitu, uvedla agentura DPA.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU zavádí prozatímní antidumpingová cla na některé hliníkové výrobky z Číny

12.04.2021 13:52 Evropská unie stanovila prozatímní cla v rozmezí 19,3 procenta až 46,7 procenta na hliníkové ploché…

Průmyslová výroba v Německu v únoru překvapivě klesla

09.04.2021 09:48 Průmyslová výroba v Německu v únoru meziměsíčně klesla o 1,6 procenta. Export naopak o 0,9 procenta…

Veřejný rozpočet Německa vykázal nejvyšší schodek od znovusjednocení země

07.04.2021 09:58 Veřejný rozpočet Německa loni vykázal schodek 189,2 miliardy eur (4,9 bilionu Kč), což je nejvíce…

Maďarsko se plánuje stát členem Euroasijské rozvojové banky

06.04.2021 14:37 Maďarsko se plánuje stát členem Euroasijské rozvojové banky (EDB). Na facebooku to dnes napsal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama