Daimler zvýšil prodej mercedesů, automobilka představila novou strategii

Prodej osobních aut Mercedes-Benz se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil téměř o čtyři procenta na 613.770 vozů, a to díky silné poptávce v Číně. Zaznamenal tak první čtvrtletní růst v letošním roce. Oznámil to dnes německý koncern Daimler, který vozy Mercedes-Benz vyrábí.

Mercedes-Benz c nové generace
doporučujeme

Firma současně představila novou firemní strategii, která počítá se snížením nákladů a výdajů a s podporou výroby elektrických aut.

"Poptávka ze strany našich zákazníků byla ve třetím čtvrtletí výrazně vyšší, než jsme v březnu a dubnu vzhledem k problémům spojeným s pandemií předpokládali," uvedl členka představenstva automobily Daimler Britta Seegerová, která má na starosti prodej a marketing.

V období od ledna do září se prodej osobních automobilů Mercedes-Benz meziročně propadl o více než deset procent zhruba na 1,55 milionu vozů. "Budeme pozorně sledovat vývoj ve čtvrtém čtvrtletí, současná úroveň poptávky je nicméně povzbuzující," uvedla Seegerová.

V Číně, která je největším automobilovým trhem na světě, se prodej osobních vozů Mercedes-Benz ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil téměř o čtvrtinu. V Evropě prodej klesl o méně než procento, zatímco v Severní Americe se propadl téměř o deset procent.

Daimler současně na dnešní virtuální schůzce s investory uvedl, že do roku 2025 hodlá snížit fixní náklady, kapitálové výdaje a výdaje na vývoj a výzkum o více než 20 procent ve srovnání s rokem 2019. Chce se také více zaměřit na luxusnější produkty a stát se předním světovým výrobcem elektrických aut.

Daimler už snížil náklady kvůli pandemii nemoci covid-19, která způsobila propad prodeje aut a stáhla firmu v prvním a druhém čtvrtletí do provozní ztráty. Mercedes-Benz proto přestal vyrábět sedany v USA a zaměřil se tam na ziskovější sportovně-užitkové vozy (SUV), spojil se ve vývoji elektrických motorů s Volvo Trucks a zastavil alianci pro vývoj automatizovaných vozů s BMW.

Investoři firmu Daimler obviňují, že v poslední době příliš spoléhala na úspěch z posledních let a zaspala důležitá rozhodnutí, zejména pak přechod na elektromobilitu, uvedla agentura DPA.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovenská továrna VW zahájila výrobu modelu Karoq

23.10.2020 12:02 Německá automobilka Volkswagen dnes ve svém závodě na Slovensku zahájila výrobu sportovně…

Podnikatelská aktivita v eurozóně klesá, index PMI opět spadl pod hranici…

23.10.2020 11:04 Podnikatelská aktivita v eurozóně se v říjnu vrátila k poklesu, za kterým stojí zejména další…

Daimler zvýšil čtvrtletní zisk o 19 procent, divizi Mercedes-Benz stoupla…

23.10.2020 09:11 Německý automobilový koncern Daimler zvýšil ve třetím čtvrtletí meziročně čistý zisk o 19 procent…

"Křečkování" je zpět. Němci kvůli epidemii skupují mýdlo a toaletní papír

23.10.2020 08:12 Kvůli šíření nákazy koronavirem Němci opět více nakupují toaletní papír a dezinfekční prostředky.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama