10 tipů: V čem podnikat z domova?

Komerční sdělení (EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho obsah).

Práce na pc, ilustrační fotografie

Podnikání z domova vám může přinést dodatečný výdělek k hlavnímu pracovnímu poměru, ale také se v něj do budoucna může proměnit. Začít je dnes opravdu snadné. Ale jak a v čem podnikat?

Proč podnikat z domova

Myslíte si, že pro založení vlastního podnikání potřebujete luxusní kancelář nebo plně vybavenou dílnu? Zamyslete se znova a podívejte se na příběhy některých z nejúspěšnějších firem současnosti. Co mají společného Apple, Google, Mattel nebo Hewlett-Packard?

Kromě toho, že jsou to multi miliardové společnosti, také všechny vznikly v garáži. Samotná garáž nebo volný pokoj vám samozřejmě úspěch nezaručí. Budete potřebovat také dobrý nápad, finance a trochu štěstí.

Výhody podnikání z domova

·         Časová flexibilita a možnost práce večer či o víkendech

·         Eliminace výdajů za pronájem kanceláře nebo skladu

·         Problémy můžete řešit v podstatě kdykoliv

·         Podnikání můžete rozvíjet postupně

·         Ušetříte čas i peníze za dojíždění

Na druhou stranu je při podnikání z domova náročnější udržet takzvaný work-life balance. Snadno se vám stane, že pracujete dlouho a věnujete málo času sobě a své rodině. Při bydlení s kamarády, partnerem či rodinou pak také může scházet klid na práci.

V čem podnikat z domova

Podnikání z domova je otevřené tradičním odvětvím i digitálním projektům. Zejména v posledních letech se velmi rozvíjí. Máme pro vás deset tipů, se kterými se do podnikání můžete pustit i vy.

1.      Tvořte v online světě
Pasivní příjem můžete vybudovat například při psaní blogu, tvorbě videí na YouTube nebo sdílením fotek na sociálních sítích. Počítejte ale s tím, že to nejde rychle a výsledek není zaručený. Je potřeba dobrý nápad, originalita a nalezení směru, který vás bude skutečně bavit. Na druhou stranu je výhoda, že náklady do začátku mohou být i nulové.

2.      Prodávejte fotografie
Máte spoustu krásných fotografií z dovolených nebo z každodenního života? Pokud jsou fotky skutečně kvalitní a umíte alespoň trochu pracovat s postprodukcí, můžete je prodávat.

Do začátku jsou nejjednodušším způsobem tzv. fotobanky, do kterých nahrajete své fotografie a zájemci je v případě potřeby nakoupí. Můžete prodávat velké množství fotografií po pár korunách, nebo se snažit o originální obrázky, které nemají tak velkou konkurenci a můžete si za ně účtovat více.

3.      Založte e-shop
Prodávat online dnes můžete téměř cokoliv. Zjistěte, jaký produkt na trhu chybí a nabídněte ho. Můžete například nakupovat ve velkém a prodávat menším odběratelům.

Abyste mohli prodávat fyzické zboží, je třeba jej nakoupit a skladovat. Pokud vám chybí finance na rozjezd, můžete využít podnikatelský úvěr. Aby vám doma nescházel prostor, dobře si rozmyslete, co a v jakém množství budete prodávat.

4.      Pište na volné noze
Všechno, co v online světě čtete, někdo musel napsat. V dnešní době můžete číst (a tím pádem také psát) skutečně o všem. Každý den vychází tisíce různých článků a pokud máte talent, můžete je začít psát i vy.

Na začátku neočekávejte velké částky. Pokud ale máte talent a jste ochotni se vzdělávat, psaní se může do budoucna stát příjemným přivýdělkem na internetu nebo dokonce hlavní náplní vaší práce.

5.      Staňte se osobním trenérem
Lidé se chtějí rozvíjet a zlepšovat na profesionální i osobní úrovni. Proto je velká poptávka po trenérech a koučích z různých odvětví, ať už jde o fitness, osobní rozvoj nebo komunikaci a další tzv. soft skills využitelné v práci.

Osobním trenérem se můžete stát se znalostmi, které již máte nebo investovat do dobrého kurzu. Finanční vklad se vám může brzy vrátit. Za jednu hodinu koučování je běžné účtovat stovky i tisíce korun.

6.      Nabídněte své znalosti
Umíte skvěle jazyk nebo vám vždy šla matematika? Nabídněte své znalosti online a staňte se lektorem. Výhodou takové práce je, že potřebujete pouze počítač a bezdrátový či pevný internet. Pracovat tak můžete odkudkoliv, nejen z domova.

7.      Staňte se virtuálním asistentem
Dnes lze téměř vše zařídit online, proto se i pozice asistenta nebo asistentky pomalu přesouvá z klasických kanceláří. Pokud máte dobré organizační schopnosti a nemáte problém s prací na počítači, můžete si najít práci virtuálního asistenta na pár hodin týdně i plný úvazek.

8.      Napište e-book
Vydat knihu dnes není tak složité jako dříve. Nemusíte obcházet nakladatelství a doufat, že se vás někdo ujme. Pokud neprahnete po tištěné verzi, svou knihu můžete vydat sami jako e-book.

Zájem je jak o odpočinkové, tak o vzdělávací tituly. E-booky můžete využít také pro podporu dalších způsobů podnikání, jako je psaní blogu nebo trénování lidí.

9.      Prodej vlastních výrobků
Šijete retro šaty, háčkujete čelenky, pracujete s kůží či dřevem nebo pletete krásné svetry z pravé vlny? Zájem o kvalitně vyrobené kousky s příběhem je stále vyšší a s pěkným výrobkem na trhu snadno prorazíte.

10.  Naučte se programovat
Programování je práce jako stvořená pro vykonávání z domova. Naučte se programovat a nabízejte své služby online. Výhodou IT odvětví je, že je téměř nulová pravděpodobnost, že zanikne. Naopak se stále rozvíjí a rozvíjet bude.

Tipy na závěr

Když se do podnikání pustíte, musíte dbát na disciplínu, nenechat se rozptylovat okolím a práci se skutečně oddat. Jak si usnadnit dodržování rutiny?

·         Určete si předem rozvrh

·         Vyhraďte prostor na práci

·         Oddělte práci od osobního života

·         Rozdělte osobní a pracovní finance

·         Řekněte si o pomoc a uvolněte své kapacity

Podnikání z domova vám může přinést volnost a jistotu, po které toužíte. Je třeba jen dobrý nápad a odvaha do začátku.

Ivermektin. Lék, který pobláznil Čechy natolik, že jim hrozí i vězení,…

11.01.2022 11:19 Kolem covidu se v posledních dvou letech vyrojila řada kauz. Jen málokterá ale měla takovou odezvu…

Dechberoucí záběry. Vybuchla podmořská sopka Hunga Tonga

15.01.2022 17:04 Tichomořské souostroví Tonga po mohutném výbuchu podmořského vulkánu vydalo varování před cunami,…

Na sídlišti v Kralupech nad Vltavou v paneláku hořelo, desítky lidí…

15.01.2022 22:00 Na jednom z hustě obydlených sídlišť Kralup nad Vltavou v sobotu večer hořelo. Požár se šířil…

Počasí: Česko zasáhne příští týden silný vítr, hrozí i sněžení

16.01.2022 06:30 Česko zasáhnou příští týden další mrazy. Podle meteorologů hrozí i silný vítr a od středních poloh…

Předpověď počasí na víkend: Na leden bude poměrně teplo

15.01.2022 06:30 Třetí lednový víkend přinese na tento kalendářní měsíc relativně teplé počasí. V noci sice mohou…

Pohodový spánek: Několik tipů, jak si jej dopřát

10.01.2022 03:19 Komerční sdělení (EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho obsah).

Jak módně nosit pánské boty?

04.01.2022 17:58 Komerční sdělení (EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho obsah).

Dárek pro maminku, který bude mít zaručeně úspěch

19.12.2021 04:05 Komerční sdělení (EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho obsah).

Změna dodavatele elektřiny

19.12.2021 03:43 Komerční sdělení (EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho obsah).

Související:

Právě se děje

reklama