Půjčku v bazaru si dobře promyslete, může vás vyjít draho. Jak ale financovat koupi vozu?

PR článek - Auto na úvěr dnes nabízí snad všechny autobazary. Pokud i vy nemáte dostatek vlastních zdrojů k pořízení nového či ojetého vozu, pak se ale rozhodně při výběru vhodné půjčky nespoléhejte jen na bazary. Proklepněte si sami úvěrové nabídky.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Půjčku v bazaru si dobře promyslete, může vás vyjít draho. Jak ale financovat koupi vozu?
doporučujeme

Mnoho autobazarů nabízí zákazníkům slevu z ceny auta, pakliže si vozidlo koupí na úvěr. Na první pohled velmi lákavá akce, avšak při bližším zkoumání zjistíte, že vlastně nemáte na výběr z úvěrových společností, a musíte brát to, co je.

Jenže pokud kývnete na půjčku od bazaru, pak vás automobil nemusí stát původních 150 000 Kč, ale třeba i 300 000 Kč. Zaplatíte vysoký poplatek v řádech desetitisíců jen za to, že vám půjčka byla sjednána, a navíc výrazně přeplatíte cenu vozidla na splátkách.

Autopůjčka vám přinese nejen slevu na pojištění

Co se půjček týká, pouze na bazary nespoléhejte. Vyhlédněte si automobil, a pokud na něj nemáte, najděte si vhodnou půjčku. Úvěr na auto sjednáte jak v bance, tak i u nebankovních společností.

Vybírat můžete z klasických spotřebitelských úvěrů nebo z autopůjček. Ty jsou přímo určeny pro financování vozu a je s nimi spjata řada výhod. Získat tak můžete například výhodné povinné ručení, slevu na havarijní pojištění nebo poukázku na ověření vozidla systémem od společnosti Cebia, díky čemuž se můžete dozvědět důležité informace o vozidle.

  • Záznam stavu tachometru.
  • Ověření roku výroby.
  • Kontrola odcizení.
  • Kontrola leasingu.
  • Servisní historii a mnoho dalšího.

Do autobazaru jděte připraveni. Zjistěte si, jaké úroky nabízí banky

Možností, jak financovat automobil, je nespočet, vyznat se v nich a vybrat tu pravou, nemusí být vůbec lehké. Jak už bylo řečeno, v prvé řadě se neukvapujte a nesjednávejte si půjčku v autobazaru. Pokud se tak přeci jen rozhodnete, pak si důkladně přečtěte smlouvu a zajímejte se o to, kolik zaplatíte za sjednání a na kolik vás celkem automobil vyjde. Smlouvu nepodepisujte jen proto, že je vám nabídnuta snadná a rychlá půjčka. Pamatujte, že ne vždy se spěchat a jednoduchost vyplácí.

Ještě předtím než budete studovat nabídku bazaru, si doma v klidu projděte dostupné produkty na trhu. Porovnejte si autopůjčky od bank i nebankovních společností a zjistěte, jaké úrokové sazby lze na koupi vozu vůbec získat, ať máte na místě s čím srovnávat.

Zároveň je dobré také zvážit, zda je úvěr opravdu tím jediným řešením. Nelpíte-li na tom, abyste byli majiteli vozu od prvopočátku, můžete využít i výhod leasingu. Díky tomu vám odpadne starost o servis a pojištění. Navíc sjednaní leasingu je snadné a rychlé a na jeho konci si můžete vozidlo odkoupit za zůstatkovou hodnotu, a tudíž se stát jeho majitelem.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nevyhovuje vám životní pojištění? Pozor, zrušením smlouvy budete muset…

12.03.2020 07:17 Nejste spokojeni s životním pojištěním? Uvažujete o jeho zrušení? Ještě než vypovíte smlouvu,…

Chcete být opravdu dobrými finančními poradci? Vyzkoušejte zcela nový…

28.02.2020 21:35 PR článek - Finanční poradenství je velice náročný obor. Je to zejména z toho důvodu, že finančních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy