Hurá! Úroky na spořicích účtech zase rostou. Kdo nabízí až 3% zhodnocení?

Doposud se o zvyšování sazeb hovořilo jen v kontextu hypoték, nyní ale začíná svítat na lepší časy a úroky rostou u spořicích účtů. Nejčastěji však banky lákají do svých spár na vyšší zhodnocení nové klienty. Které banky pokořily 1% úrokovou sazbu a nabízí zajímavější výnosy?

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Hurá! Úroky na spořicích účtech zase rostou. Kdo nabízí až 3% zhodnocení?
doporučujeme

Není to tak dávno, kdy 1% sazbu nabízela jen Air Bank, a to pouze aktivním klientům, kteří pravidelně platili kartou. Dnes díky růstu úrokových sazeb České národní banky pozvolna začínají sazby zvyšovat u spořicích účtů i ostatní banky. V nabídce konkurence se tak můžete dočkat úroku ve výši až 3 %.

Atraktivní úročení banky obvykle nabízí jen na 6 měsíců

Nejen noví klienti se mohou radovat u ING. Banka totiž slibuje každému, kdo převede úspory na ING Konto, úrokovou sazbu 2 % na půl roku. Takto výnosné zhodnocení získáte na každý měsíční vklad až do 300 000 Kč. Pokud tak tento měsíc na spořicí účet vložíte 25 000 Kč, bude se vám únorový vklad úročit od 1. března do 31. srpna 2% sazbou.

Ještě lepšího zhodnocení se dočkáte u Raiffeisenbank. Stačí si sjednat spořicí účet eKonto XL a na vklad do výše 150 000 Kč získáte na půl roku úrokovou sazbu 3 %. Pakliže budete aktivně využívat osobní účet, o atraktivní úročení nepřijdete ani po uplynutí šesti měsíců. A co znamená aktivní využívání účtu?

  • Každý měsíc vám na účet eKonto Smart nebo eKonto KOMPLET musí přijít alespoň 15 000 Kč.
  • Každý měsíc musíte realizovat alespoň 3 transakce.

Úroková sazba nad 1 % u spořicích účtů není zadarmo

Spořicí účty s úrokovou sazbou nad 1 % se pomalu stávají samozřejmostí. Ve svém portfoliu takový účet už nemá jen Air Bank, ale nově obdobné zhodnocení získáte také v Hello bank!, v Equa bank, ve Sberbank, ve Wüstenrot, v Bance Creditas nebo v Komerční bance.

Bohužel ale často musíte počítat s nějakým omezením či podmínkou. Zadarmo vysoké výnosy ze spořicích účtů nečekejte. Například v Komerční bance se až 2% úroku dočkáte jedině se spořicím kontem Bonus Invest. Vhod tak přijede pro ty, kteří chtějí své peníze zhodnotit částečným uložením na spořicím účtu a zbytek investovat.

Banka Creditas zas nabízí úrok 1,1 % jen klientům se zůstatkem nad 750 000 Kč. Při tak vysoké částce se ale vyplatí poohlédnout po lepším spořicím či investičním produktu. Při nižším vkladu se budete muset spokojit se základní úrokovou sazbou, a to 0,8 % ročně. Bez zbytečných podmínek se úroku nad 1 % dočkáte snad jedině v Hello bank!. Úrok 1,5 % do 300 000 Kč je na dnešní poměry slušným zhodnocením. Stejně tak banka nabízí zhodnocení 0,6 % na běžném účtu. Navíc úročení zůstatku na osobním kontě se také pozvolna stává běžnou záležitostí.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nevyhovuje vám životní pojištění? Pozor, zrušením smlouvy budete muset…

12.03.2020 07:17 Nejste spokojeni s životním pojištěním? Uvažujete o jeho zrušení? Ještě než vypovíte smlouvu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy