Neplaťte za běžný účet. Víte, jaké banky ho nabízí zcela zdarma?

Za to, že si do banky uložíte své peníze, dnes už platit nemusíte. Většina peněžních ústavů nabízí běžné účty klientům zdarma, a rozhodně konta bez poplatku nejsou určena jen pro studenty a děti. Peníze navíc z kapes nemusí dávat ani dospělí, zapotřebí je jen vědět, kde a jaký účet si sjednat. (PR článek)

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Běžný účet s sebou přináší celou řadu výhod. Kromě toho, že peníze nemusíte mít schované doma pod polštářem a peněženku naditou k prasknutí, přijde vhod i pro vytvoření pozitivní bankovní historie. Pokud vám na účet chodí každý měsíc výplata, utrácíte tak akorát, že se vám zůstatek pravidelně navyšuje, pak jste pro banku solventním klientem. Jestliže se neobejdete v budoucnu bez půjčky, bude pro vás její vyřízení mnohem snazší.

Jaké banky nabízí běžný účet zcela zdarma?

Získat běžný účet zdarma ani dnes ale není automatické, některé banky vám ho sice bezplatně založí, avšak účtují si za jednotlivé transakce. Zcela zdarma tak osobní konto získáte ve Fio bance, v Equa bank, v MONETA Money Bank a v mBank. U této bankovní čtveřice neplatíte nic:

  • za založení a vedení,
  • za běžné transakce,
  • za výběry z bankomatu.

Navíc banky se předhání v atraktivnosti, a tak nejsou výjimkou i zdarma výběry ze zahraniční nebo bezplatné zřízení a vedení kontokorentu. To vše navíc bez žádných podmínek.

Pozor, někdy je nutné za účet zdarma „něco“ zaplatit

Některé banky se tváří, že i ony nabízí zcela zdarma běžné účty, avšak pokud nemáte zájem o dětské či studentské účty, pak u nich platí pravidlo „něco za něco.“ Bezplatné konto tak klient získá jen za aktivitu, nejčastěji banky vyžadují:

  • na účet zasílání pravidelné částky,
  • několikrát měsíčně placení kartou,
  • sjednání dalšího finančního produktu.

Jiné banky si sice za založení a vedení účtu nic neúčtují, avšak zaplatíte za některé základní transakce, jako jsou výběry z bankomatu, příchozí a odchozí platby nebo trvalé příkazy.

Jaké banky nabízí účet zdarma výměnou za aktivitu?

  • UniCredit Bank
  • Sberbank
  • Raiffeisenbank

Jaké banky nabízí účet zdarma, avšak účtují si za běžné transakce?

V Air bank zaplatíte 10 až 25 Kč za výběry hotovosti z cizích bankomatů v ČR i EU nebo u Sazky a 1 Kč za odchozí okamžitou úhradu. Odchozí úhrada v rámci České spořitelny stojí 5 Kč, mimo Českou spořitelnu 7 Kč a výběr hotovosti z vlastních bankomatů 5 Kč. V Komerční bance pak počítejte s náklady navíc například u výběrů hotovosti z cizích bankomatů, kdy zaplatíte 39 Kč, zpoplatněna 6 Kč je také tuzemská odchozí platba a stejnou částku stojí i trvalý příkaz.

U Air bank a v Komerční bance ale najdete i běžné účty se všemi transakcemi zdarma, v takovém případě je nutné zaplatit za vedení účtu. Česká spořitelna zas klientům umožňuje dokoupit si k základu výhodné balíčky a získat tak některé služby zdarma.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nástup dětí do škol aneb jak podpořit jejich imunitu

16.12.2020 14:30 PR článek - Děti se konečně vrátily zpět do lavic. I když jim kolektiv mezi spolužáky svědčí, je to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama