Lidé vítají Dvořáka v čele České televize

Praha - Až dvě třetiny lidí, kteří sledovali volbu ředitele České televize (ČT), považují podle průzkumu výzkumné agentury STEM/MARK zvolení Petra Dvořáka generálním ředitelem ČT za krok správným směrem. Agenturu Mediafax o tom informoval ve čtvrtek Pavel Šimoník ze STEM/MARKu.

Petr Dvořák (Ředitel ČT)

Volbu ředitele České televize podle průzkumu sledovalo se zájmem 44 procent dotázaných osob ve věku mezi 18 a 59 lety. Dvě třetiny z nich přitom považují její výsledek za šťastný.

Vůbec ji podle výsledků průzkumu nezaregistrovalo jen 14 procent dotázaných. "Lidé, kteří jsou s dosavadní programovou nabídkou České televize spokojeni, jsou v hodnocení volby opatrnější, ale i mezi nimi více než polovina Dvořákovi věří," uvedla agentura STEM/MARK.

Průběh celé volby sledovali podle průzkumu především starší respondenti mezi 45 a 59 lety, lidé s vysokoškolským vzděláním a ti, kteří mají k ČT1 nebo ČT2 ze všech stanic nejblíže. Tři čtvrtiny z těch, kteří volbu sledovali, si většinou i spontánně vybavují jméno nového ředitele Petra Dvořáka.

Průzkum provedla výzkumná agentura STEM/MARK koncem září v souvislosti s volbou nového ředitele ČT, v internetovém výzkumu odpovídalo 577 lidí ve věku mezi 18 až 59 lety.

Témata: Lidé

Vishing a spoofing jako nové hrozby: Jak se vás kyberzločinci snaží obrat…

17.09.2021 08:46 Komerční sdělení (EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho obsah).

Vybavujeme pokoj pro dítě: Čím začít?

09.09.2021 06:44 Komerční sdělení (EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho obsah).

Veslovací trenažér - jeden z nejkomplexnějších strojů na cvičení

19.08.2021 15:47 Komerční sdělení (EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho obsah).

Související:

Právě se děje

reklama