Samostudium jazyků versus studium s lektorem: Co je pro vás lepší varianta?

PR článek - Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem, říká jedno pořekadlo. Něco má do sebe, protože studium cizích jazyků opravdu rozšiřuje obzory. Jaké možnosti se nabízejí a jaké výhody nabízí samostudium a jaké výuka s lektorem?

Samostudium, nebo lektor

Pro výuku cizích jazyků se běžně využívá jazykových kurzů, kde je nutná osobní docházka. Odmyslíme si současnou situaci v souvislosti s koronavirovou pandemií, kdy jsou tyto školy zavřené. Zůstaly tedy jen samostudium nebo online jazykové kurzy s lektorem. Co se jeví jako vhodnější? Záleží na vašich finančních možnostech a také tom, co preferujete. Samostudium jazyků je vhodné pro toho, kdo nemá přesně vymezený čas pro učení. Jednou mu to vyhovuje v pondělí, jindy až v pátek.

Důležitý je smysl pro povinnost

U tohoto typu výuky je třeba mít v sobě zakódovaný odpovědný přístup k učení a smysl pro povinnost. Je totiž tak snadné říct, že dnes se učit nebudete. Jenže s takovým přístupem byste daleko nedošli a nic se nenaučili. Pro samostudium lze využít výukové materiály a knihy, které jsou běžně k dostání, a to dokonce v pestré nabídce. Kromě toho se učíte i sledováním filmů v původním znění nebo četbou cizojazyčných knih.

Výhoda výuky s lektorem

V současné době jazyková škola nabízí i možnost studia na dálku. Učení probíhá s odborně vyškoleným lektorem, který žáka vybraným jazykovým kurzem provází. Výhodou je možnost se zeptat na mluvnické jevy, kterým nerozumíte. Pro toho, kdo vyžaduje i osobní kontakt je tento způsob učení cizích jazyků jistě mnohem příjemnější než samostudium. Přitom takto lze studovat odkudkoliv – z domova, z kanceláře i na cestách. Pro velmi vytížené studenty je to ideální forma. Jistě ocení i nabídku interaktivních materiálů nebo možnost si lekce nahrát a kdykoliv je zopakovat.

A čemu dáváte přednost vy? Učíte se raději sami, nebo vám vyhovuje práce s lektorem?

Související

Ilustrační foto

Dovolená se blíží. Kde na ni vzít, když nejsou peníze?

Letní sezóna se blíží a s ní se zvyšuje i touha po odpočinku a dobrodružství. Mnoho lidí si ale dovolenou nemůže kvůli nedostatku financí dovolit. Naštěstí existuje hodně možností, jak si užít volno naplno i s nízkým rozpočtem a jak nemilou situaci vyřešit.
Ilustrační foto

4 podivuhodné evropské stavby, které v průvodcích nenajdete

Turistické brožury a příručky jsou skvělými pomocníky, když jste v novém městě poprvé. Pokud se ale na místo vracíte opakovaně, často Vám již novou inspiraci pro zajímavou procházku nenabídnou. Pojďme se společně podívat na místa neprávem opomíjená.

Více souvisejících

pr článek jazyky

Aktuálně se děje

před 10 minutami

před 54 minutami

před 1 hodinou

Andrej Babiš

Babiš kvůli migračnímu paktu zaútočil na Fialu s Rakušanem

Expremiér Andrej Babiš (ANO) označil unijní migrační pakt na čtvrteční mimořádné schůzi za největší zradu v novodobých českých dějinách, ze které obvinil premiéra Petra Fialu (ODS) a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Dohoda podle Babiše obsahuje skryté uprchlické kvóty a zavazuje země k přijímání migrantů z afrických či blízkovýchodních zemí. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Americký dolar (USD), ilustrační fotografie

Proč euro zlevňuje a americký dolar zdražuje?

„V posledním roce česká koruna výrazně oslabuje vůči oběma světovým měnám, ovšem v posledním měsíci se tento vývoj začal značně lišit,“ říká analytik BHS Timur Barotov. Takže co se vlastně děje na finančních trzích?

před 2 hodinami

před 2 hodinami

V případě, že Putin vyhraje na Ukrajině, dostane se do bezprostřední blízkosti východní hranice NATO. Což Západ považuje za vojenskou hrozbu.

Hrozivý scénář pro Evropu. Analytici ISW varují, Rusové vítězstvím na Ukrajině obsadí pohraničí NATO

Lidé, kteří nerozumí, proč je nutné, aby Ukrajina v boji s ruským agresorem zvítězila, si musí uvědomit, co se stane, pokud se Rusku podaří prolomit všechny linie v napadené zemi? Pokud by tedy Rusko dosáhlo v tomto střetu vítězství, Evropu by mohla čekat temná perspektiva. Potenciálně by to mohlo otevřít dveře pro další konflikty ve všech zemích na východní hranici NATO, včetně Slovenské republiky. Ukrajině vážně chybí zbraně a munice, a proto je nezbytná podpora ze strany Spojených států. Nicméně dodávky pomoci z Washingtonu nyní čelí vážným problémům.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Francouzský prezident Emmanuel Macron a srbský prezident Aleksandar Vučič během společné tiskové konference před pracovní večeří v prezidentském Elysejském paláci v Paříži (Francie, 8. dubna 2024).

Rusové ztrácí nejdůležitějšího evropského spojence. Srbsko se přiklání k Západu

Srbsko, jakožto kandidátská země pro vstup do EU je jednou z předních zemí na Balkánském poloostrově, která disponuje jednou z nejsilnějších armád v regionu. Jeho podpora je v kontextu evropských geopolitických snah více než důležitá. Historicky bylo Srbsko blíže k politice Kremlu, což se ale podle současných událostí mění. Srbové se stále více orientují na západní hodnoty a spojenectví.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Britská královská rodina, ilustrační fotografie.

Princezna Kate zůstane doma sama. William učinil zásadní rozhodnutí

Poprvé od chvíle, kdy princezna Kate v březnu odhalila diagnózu, se princ William vrátí k povinnostem člena britské královské rodiny. Informují o tom zahraniční média. Kate přitom není jediným zástupcem monarchie, který omezil veřejná vystoupení ze zdravotních důvodů. S rakovinou se potýká také král Karel III. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

včera

Japonskem otřáslo zemětřesení, vlny tsunami nezpůsobilo

Japonskem ve středu večer místního času otřáslo zemětřesení, jehož epicentrum bylo na západě země. Otřesy měly sílu 6,4 stupně, informovala zahraniční média. Úřady nevydaly varování před vlnami tsunami. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy