Svět trampolín: Co všechno promyslet před pořízením nové

PR článek - Víte, čím se dnes vyznačuje většina zahrad rodinných domů? S malou trochou nadsázky lze říct, že přítomností trampolíny. Tento cvičební nástroj si v posledních letech našel cestu do mnohých domácností a není se vůbec čemu divit. Skákání je jednak neskutečně zábavné a jednak také uděláte něco pro sebe. Kombinace těchto dvou zmíněných aspektů je naprosto optimální. Pořízení si konkrétního modelu ovšem není nijak jednoduché. Dbát byste měli na spousty různých důležitých kritérií. O jaké aspekty se jedná? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

trampolíny
doporučujeme

Jaký typ trampolíny volit?

V první řadě je třeba promyslet, jaký typ trampolíny zvolíte. Na trhu existují prakticky tři variace. O které se jedná?

Zahradní trampolíny

Vyrábí se z relativně měkčích materiálů a také disponují citlivějšími pružinami. Určeny jsou především pro zahradu a hobby využití. Vždy se u nich používá ochranná síť. Poměrně levně je seženete, pokud využijete slevové kódy do obchodu Marimex.

Trampolíny určená do bytu

Jsou znatelně menší než předchozí trampolíny do zahrady. Prakticky vždycky nemají žádnou ochrannou síť.

Jumping trampolíny

Jedná se o fitness modely, které se kupují v obchodech se sportovním vybavením. Mají madlo, jež bývá standardně odmontovatelné.

Akrobatické prvky raději ihned zakažte

Pokud máte pocit, že na zahradní trampolíně dokážete úplně všechno, jste na omylu. Mnozí lidé si skutečně myslí, že mohou dělat různá salta dopředu a dozadu či jiné složitější akrobatické prvky. Jsou to ostatně právě salta, která vedou k těm nejnepříjemnějším zraněním, jež se vám mohou na trampolíně přihodit. Děti si mnohdy přivodí buď zranění páteře, nebo vymknutý kotník a jiné nepříjemnosti. Skákání dětí pod dohledem rodičů se zkrátka musí stát samozřejmostí.

Na trampolíně by měl skákat pouze jeden člověk

Počítejte určitě s tím, že trampolína je určena pouze pro jednu jedinou osobu. K největšímu množství úrazů dochází tehdy, když se na trampolíně nachází větší množství dětí. Tradičně se jedná o zlomeniny, úrazy hlavy a jiné. Zakazovat dětem hromadné skákání je poměrně náročné, protože právě v něm shledávají tu největší zábavu. U mnohých modelů je dokonce označeno přesně místo nacházející se ve středu trampolíny, na němž by měla skákat konkrétní osoba.

Ochranná síť a zajištění pružin samozřejmostí

Nikdy nesmíte dopustit, aby děti skákaly na trampolíně bez ochranné sítě. Na ní stoprocentně nijak nešetřete, jelikož její zpracování musí být maximálně kvalitní. Stejně tak je zapotřebí myslet na ochranu rámu či pružin. Ty musí být pokaždé zakryté. Když by se skákající dostal mezi pružiny, hrozil by velmi nepříjemný úraz. Jinak ochranná síť musí mít také potřebnou výšku.

Kontrola trampolíny před každým skákáním

Je v podstatě nezbytná. Pružiny musí být v opravdu dobrém stavu. Pokud není některá z nich napjatá, značí to velký problém. Na obou koncích musí být zkrátka uchycené a nijak nepřerušené. Podívejte se také důkladně na to, jestli je plocha celé trampolíny ostatečně vysušená. V blízkosti samotné trampolíny by se také neměly nacházet žádné keře či stromy, případně jakékoli jiné větší předměty. Právě ony by se mohly stát příčinou nepříjemných úrazů.

Nakupujte jednoduše online

Na trampolínu nemusíte vyrazit nikam do kamenné prodejny. Stačí si sednout doma k počítači a nakoupit online. Třeba právě u zmiňovaného specialisty, společnosti Marimex. Ta nabízí k trampolínám veškeré náhradní díly a příslušenství. Trampolíny jsou v tomto eshopu k dispozici také ve spoustě zajímavých podob. Když se navíc podíváte na https://bonipo.cz, získáte výrazné slevy.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákupy z Číny: Skončí levné nakupování kvůli DPH?

21.01.2021 10:32 PR článek - Když si zejména mladí lidé chtějí udělat radost, jdou nakupovat na internet, a to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama