Zájem o hypotéky je stále rekordní!

KOMERČNÍ ČLÁNEK (Toto je reklamní sdělení. EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah) - Ani tvrdý lockdown, který máme za sebou, nezbrzdil zájem o hypotéky. V prvním čtvrtletí roku si Češi u bank sjednali hypotéky za skoro 100 miliard korun a pracovníci bank tak čelili náporu žadatelů o novou hypotéku.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Zájem o nové hypotéky i refinancování již sjednaných úvěru zaskočil i zkušené bankéře

Ačkoli za sebou máme dlouhé týdny nejistoty, zájem o sjednání hypoték nepolevil. Důvody jsou jasné, za obrovským zájmem stojí skokově rostoucí úrokové sazby a obavy z inflace. Každý, kdo zvažoval hypotéku, tak měl šanci využít historicky nejvýhodnějších podmínek.

Jak k tomu dodává Veronika Hegrová z hyponamiru.cz: „Pracovníci bank čelili náporu velkého množství žádostí o nové hypotéky a doba schvalování se tak výrazně prodloužila. Čekací doba na schválení žádosti se natáhla až na týdny, stejně tomu bylo i v posledních měsících roku 2020.“

Banky začínají zdražovat

Úrokové sazby se od ledna pomalu zvyšují, některé banky je zvedly skoro o půl procenta. Získat hypotéku za méně než 2 % ročně už nebylo samozřejmostí ani v prvním čtvrtletí letošního roku, možnost sjednat si hypotéku za takto výhodných podmínek rychle mizí.

Není to ale nemožné, záleží na podmínkách úvěru a také šikovnosti hypotečního zprostředkovatele.

Víte, že růst sazeb lze očekávat i nadále, na zájmu o hypoteční úvěry to ale nic nezmění? Rozvolnění spolu s proočkováním populace znovu otevřou možnost sjednat si hypotéku i lidem z oborů, které jsou z úvěrování nyní vyloučeny, limitem bude nabídka volných nemovitostí.

Ceny nemovitostí rostou

Nemovitost na dobré adrese je už po několik let výnosnou investicí, růst cen těchto nemovitostí lze očekávat i nadále. A to nejen v hlavním městě, ale i v ostatních částech země. Toho si všímají i investoři, kteří rodinné domy, chaty i pozemky skupují a ženou jejich ceny ještě výš.

„Ze statistiky portálu Valuo.cz například vyplývá, že za poslední rok cena bytu s užitnou plochou od 40 do 80 metrů čtverečních na Praze 6 vzrostla v průměru o deset procent (pozn. data za Q1/2021 vs. Q1/2020),“ dodává Veronika Hegrová.

Poptávka po nemovitostech vzrostla i ze strany zájemců, kteří očekávali pokles cen. Nemovitosti oproti prvnímu čtvrtletí roku 2020 podražily, našetřené peníze na účtech znehodnocuje inflace, takže pochopili, že už není na co čekat a je lepší začít nakupovat.

Víte, že zatímco v prvním čtvrtletí roku 2020 byla průměrná výše hypotéky 2,76 milionu Kč, ve stejném období roku 2021 to už je 3,15 milionu?

Náš tip: Chcete si rychle a jednoduše porovnat nabídky hypoték od jednotlivých bank? Vyzkoušejte online hypoteční kalkulačku.

Češi se přestali bát ztráty pravidelného příjmu

O svoji budoucnost se už tolik nebojíme, nezaměstnanost je nízká a pořád je na trhu práce dost oborů, kde schází zaměstnanci. Jakmile se navíc otevřou dosud zavřené sektory ekonomiky, nabídka pracovních míst vzroste.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak poznat fake Conversky?

11.06.2021 17:33 KOMERČNÍ ČLÁNEK (Toto je reklamní sdělení. EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho…

Česká rodinná společnost SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ vstupuje na globální trh…

02.06.2021 19:01 Společnost SIKO po třiceti letech své existence vstupuje s inovativními patentovanými…

Moderní technologická řešení a bezpečnost jako samozřejmost úspěšné firmy

19.05.2021 09:38 PR ČLÁNEK - Každá úspěšná firma, která pracuje ve výrobním průmyslovém odvětví, má založenu svou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama