Netěší Vás stav Vašeho zahradního nábytku? Svěží vzhled mu dodá nový nátěr

PR ČLÁNEK - Nátěr na zahradním nábytku je vystaven nepříznivým povětrnostním podmínkám, organickým škůdcům a často i „drsnějšímu“ zacházení. Pokud chcete, aby Vám nátěr i celý nábytek sloužily dlouho, je třeba jim věnovat speciální péči. Dnes se spolu podíváme na to, jak prodloužit životnost zahradního nábytku za pomoci nátěrů od společnosti PRIMALEX.

Přidejte svůj názor 1 komentář

zahradní nábytek
doporučujeme

Bohužel, ani ten nejlepší nátěr není schopný renovovat silně poškozené dřevo. V případě, že jsou některé části Vašeho zahradního nábytku silně napadeny hnilobou či houbami, nezbývá než tyto části nahradit novými, případně poškozené místo do hloubky ošetřit a následně ošetřit tmelem.

Tímto se plynně přesouváme k tomu, jak dřevo zahradního nábytku připravit k nanášení nového nátěru. Postup je následující:

  • akrylátovým tmelem opravte poškozené části
  • odstraňte původní nátěr
  • zdrsněte podklad smirkovým papírem
  • odstraňte z podkladu všechny nečistoty a mastnotu
  • dřevo nechejte řádně vyschnout

Jakou barvu?

Na zahradní nábytek umístěný v nekrytých částech je možné použít syntetický i vodou ředitelný nátěr. Vhodnost typu barvy na dřevo ovlivňují Vaše představy o výsledném vzhledu, manuální zručnost a v neposlední řadě i požadavky, které máte na ochranné vlastnosti nátěru. Konkrétní výhody syntetických a vodou ředitelných barev uvádíme níže.

Syntetické barvy

+ méně jim vadí mastnota povrchu
+ lépe chrání proti houbám a hnilobě
+ schopnost zakrýt drobné nedostatky dřeva

Vodou ředitelné barvy

+ nezapáchají
+ snadné očištění pracovních pomůcek
+ lépe se přizpůsobují rozměrovým změnám dřeva
+ jsou prodyšné a méně praskají
+ bílé odstíny nežloutnou
+ jsou šetrnější k životnímu prostředí
+ snadno se nanáší

Venkovní dřevo je vhodné ošetřit základní barvou. Případně můžete v obchodu sáhnout po Primalex LAZURA & NAPOUŠTĚDLO 3V1, která základní nátěr nevyžaduje, a navíc poskytuje kombinaci skvělého výsledného vzhledu, ochrany proti škůdcům a prevenci proti zamodrání dřeva. Díky tomu, že se dostává hluboko do dřeva, brání vzniku plísní a hniloby. Navíc, Primalex LAZURA & NAPOUŠTĚDLO 3v1, jak napovídá jeho název, obsahuje napouštědlo, které tak není třeba kupovat a aplikovat zvlášť.

Primalex LAZURA & NAPOUŠTĚDLO 3v1 vyžaduje 2–3 rovnoměrné nátěry při teplotě 10–30°C. S ohledem na měnící se vlhkost vzduchu v průběhu dne doporučujeme nanášet Primalex LAZURA & NAPOUŠTĚDLO 3v1 v dopoledních hodinách. Technologická přestávka mezi jednotlivými nátěry činí 7 hodin, v případě zvýšené vlhkosti vzduchu i déle. Každou vrstvu nátěru je nutné nechat řádně vyschnout.

Po dokončení nátěru vždy zkontrolujte, jestli se Vám na povrchu podkladu netvoří kapky nerozetřené vody. Pokud ano, kapky rozetřete. V případě, že si nerozetřené barvy všimnete po zaschnutí nátěru, je možné je opatrně odstranit smirkovým papírem.

O životnosti nátěru rozhoduje i Vaše péče

Aby Vám nový nátěr sloužil co nejdéle, je žádoucí ze zahradního nábytku pravidelně odstraňovat nahromaděné nečistoty. Životnost nátěru rovněž prodloužíte tím, že nábytek budete více chránit před deštěm, přímým slunečním světlem, nánosy sněhu apod.

V době, kdy dojde k poškození některé z části zahradního nábytku, lze situaci řešit ošetřením poškozeného místa akrylátovým tmelem, zdrsněním a následným nanesením barvy.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

5 důležitých kroků při vyřizování hotovostní půjčky

15.06.2019 02:19 Pokud si chcete vzít půjčku v hotovosti, takzvaně na ruku, potom ji musíte sjednat buď přímo na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama