Možností, jak snížit firemní náklady, je stále více

PR článek - Co by mělo zajímat každého správného podnikatele? Jsou to dvě věci. Tou první je samozřejmě obrat. Čím větší, tím lepší. Dále by každého podnikatele měly zajímat i výdaje. Čím jsou nižší, tím lépe. Jaké jsou cesty k jejich snížení? Je jich celá řada. Co podnikatelé aktuálně hojně využívají?

Přidejte svůj názor

Firmy, ilustrační foto

Snaha platit co nejmenší daně

Ta byla v podnikatelském segmentu od samotného začátku. Podívejme se společně na to, jaké jsou ideální cesty. Samozřejmě se budeme držet v mezích zákona. Hlavní cesty, jakou platit na daních jsou nejméně, mohou být tyto:

  • Snižování základu daně pomocí firemních nákupů
  • Uplatňování výdajových paušálů
  • Přesunutí firmy do daňového ráje

A je to právě poslední možnost, která je dnes tolik využívaná. Jaké země patří mezi to nejzajímavější? Určitě jsou to výhodné offshore společnosti Seychely. Založit firmu právě zde znamená jistotu, že už se podnikatel nikdy nemusí bát vysokých daní. Možných dalších zemí je však celá řada.

Hledání nejvýhodnějších subdodavatelů

Cesta k zisku je spojena s jedním důležitým, a přitom jednoduchým pravidlem. Je to levně koupit a draze prodat. Zde vstupují do obchodního řetězce různí dodavatelé, které zajišťují jak dodání konkrétního produktu, tak i různé doprovodné služby. Třeba dopravu. Čím více se sníží cena na této straně, tím lze buď více vydělat, nebo snížit cenu pro zákazníka, získat více objednávek a vydělat také. Do popředí se dostávají různé kurýrní společnosti, nebo levná námořní přeprava, která se často vyplatí podstatně lépe, než doprava zboží letadlem. Kdo se rozhodne obchodovat takzvaně s celým světem, ten by neměl na tuto možnost přepravy zapomínat.

Snížení provozních nákladů

Co jsou to provozní náklady? V podstatě všechny náklady, které přímo souvisí s provozem firmy. A je jedno, zda výrobních nebo skladovacích hal, či kanceláří. Nejvíce se zcela logicky platí za:

  • Vodu
  • Vytápění
  • Elektřinu

Jaké jsou možnosti snížení cen? Ideální je najít levného dodavatele, a sjednat výhodné smlouvy. Dále je vhodné myslet i na snížení spotřeby. Třeba špičkové osvětlení výrobních hal může využívat LED technologií, díky čemuž se oproti běžné zářivce sníží spotřeba i o desítky procent. Nejenom, že se tak velmi brzy zaplatí náklady, ale dojde i k tomu, že se velmi brzy začne reálně šetřit. U velkých provozů už to může být ročně opravdu velmi zajímavá suma peněz.

Bez kontroly to nejde

Co je velkým problémem ve firmách? Jsou to krádeže. Je jedno, o jaký segment se jedná. Zaměstnanci mnohdy neodolají a něco si vezmou. A škody rostou stále více. Proto jsou cestou ke snížení nákladů jak kontroly, tak i různé zabezpečovací mechanismy. Nejenom takové, jakými jsou třeba bezpečné garážové brány, které eliminují pohyb cizích osob po firmě. Také se do popředí dostávají různé kamerové systémy, nebo namátkové kontroly. To vše vede k tomu, že se sníží počet krádeží, hodnota odcizeného majetku a logicky se tak zvýší finanční částka, která firmě zůstane a kterou může použít.

Provoz vozového parku

Málokterá firma se dnes obejde bez auta. I tady je možnost, jak snížit náklady. Hlavně takové, které jsou spojeny s provozem a opravami. Hitem se dnes stává operativní leasing. Je možností, jak mít stále nové auto a nestarat se o opravy. Bude nutné vyčistit, nebo vyměnit vysoce efektivní filtr pevných částic? Udělá to reálný majitel vozu. Na své náklady. Vy jako jeho uživatel platíte jenom pohonné hmoty. I to může firmě ušetřit mnoho peněz. Proto je operativní leasing tolik populární. A to jak v segmentu osobních vozů, tak se do popředí dostává také v segmentu nákladních vozů. I ty je možné takto pořídit, na bázi dlouhodobého pronájmu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Srovnat půjčky se vyplatí. Ušetřit můžete tisíce

25.10.2018 14:34 Dostali jste se do tíživé finanční situace a potřebujete půjčku. Situace, za kterou se rozhodně…

Lidé si půjčují méně často, zato ale více. Hlásají čísla stavebních…

25.10.2018 13:31 Stavební spořitelny si mnou ruce. Od začátku letošního roku do konce září sjednaly úvěry v celkovém…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama