Začínáte podnikat? Na toto nezapomínejte

PR článek - Ne každý chce být jenom zaměstnancem. Je mnoho lidí, kteří chtějí zkusit rozjet vlastní byznys. Pokud mezi ně patříte i vy sami, poradíme vám, na co při startu svého podnikání nezapomenout. Těchto věcí se držte a budete mít jistotu, že se budete vyvarovat hlavních chyb.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Podnikatelé, ilustrační foto
doporučujeme

Jaká podnikatelská forma je ta pravá?

Toto je třeba si uvědomit hned na samotném začátku. Pokud jde o jednoduchost založení, volí mnoho lidí klasické živnostenské oprávnění. Stávají se osobou samostatně výdělečně činnou. Je tu ale i varianta číslo dvě, která je založena na možnosti založit si právnickou osobu – nejlépe společnost s ručením omezením. Základní otázka je jasná. Vyplatí se živnost nebo sro? V některých věcech první možnost, v jiných druhá. Právnické osobě však nahrává i několik dalších věcí, pro které ji doporučíme.

  • Firmu je možné prodat
  • Do firmy lze přijmout další osoby
  • Firmu zdědí vaši potomci

Při zakládání se nebojte využít pomoci

Jsme tedy u varianty, kdy se rozhodnete založit firmu. Ne každý ví, jak na to. Proto je dobré využít profesionální pomoci. Nabízíme založení sro v České republice s jistotou rychlosti a jednoduchosti. V praxi to znamená založení firmy na klíč. Vy jako začínající podnikatel dodáte informace o tom, jak má budou firma vypadat. Tedy informace i názvu firmy, o lidech ve vedení, nebo i o základním kapitálu, stejně jako o tom, kde bude firma oficiálně sídlit. Specialista ji založí a vám už bude předána hotová firma, se kterou můžete začít rozjíždět svůj byznys. Ideální cesta nejenom pro začátečníky, ale je to ideální cesta i pro začínající podnikatele.

Neutrácejte za drahou kancelář

Pamatujte, že při rozjezdu firmy je třeba hlídat každou korunu. Pokud potřebujete mít zázemí, volte spíše jednodušší a menší kanceláře. Takové, které budou stát skutečně málo. To platí i o jejím vybavení. Ideální kancelářský nábytek nemusí nutně vypadat luxusně a reprezentativně. Měl by primárně splnit svůj účel. To je jeho hlavním úkolem. Do začátku vám bude úplně stačit jenom základ, a to v podobě:

  • Pracovního stolku
  • Židle pro vás a návštěvu
  • Skříněk na dokumenty

Šetřete i běžné provozní náklady

Při rozjezdu firmy také hleďte na provozní náklady. Je lepší šetřit hned na začátku, než v budoucnu hledat cesty, jak by se dané náklady daly efektivně snížit. I zde se můžeme podívat na jeden příklad. Bez tisku se pravděpodobně neobejdete a tak je vhodné vybírat správné cartridge do tiskáren. Ideálně takové, které nabídnou velkou kapacitu a takové, které spadají do segmentu těch neoriginálních. Výrazně se to podepíše na ceně tisku. V počátku to možná budou zanedbatelné částky, ale až firma vyroste, budete díky tomuto jednoduchému kroku šetřit třeba i tisíce korun měsíčně. A to už je znát.

Buďte kontaktní

Žijeme v moderní době. Dnes zákazníci a klienti vyžadují, abyste s nimi byli neustále v kontaktu. A to třeba na sociálních sítích, nebo prostřednictvím emailu. Také nepodceňujte telefonický kontakt. Ať jste kdekoliv. Pro tyto účely doporučujeme koupit Ulefone. Jedinečný odolný telefon, díky kterému budete kontaktní v podstatě kdykoliv a kdekoliv. I tudy vede cesta, jak odstartovat podnikání správně. Díky telefonu a datovému tarifu je zaručeno i to, že budete online, ať jste kdekoliv. Internetová komunikace nebude problémem ani mimo kancelář.

Nebojte se

Ano, podnikání je o riziku. Je však nutné ho přijmout a počítat s tím, že nějakou tu chybu uděláte. Ta vás však může posunout dopředu. Kdo se chce postavit na vlastní nohy, ten by se neměl ničeho bát. Je lepší udělat chybu, než jenom dlouhodobě teoretizovat a nakonec s podnikáním ani nezačít. To potvrzuje i řada úspěšných podnikatelů, kteří se rozhodli změnit svůj život.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama