Jak na spokojený spánek bez probouzení?

PR článek - Proč je spánek tolik důležitý? Má velmi podstatný vliv na zdraví našeho organismu. Během spánku dokážou regenerovat naše svaly, stejně jako dochází k tomu, že naše tělo čerpá energii. Obojí se děje v případě, kdy jen spánek bezproblémový. Tedy když spíte celou noc. Jak to zajistit?

Spánek - ilustrační foto
doporučujeme

Příjemné prostředí vaší ložnice

Je dokázáno, že lidem se mnohem lépe spí tam, kde se cítí dobře. Proto je vhodné a také správné zaměřit se na prostředí vaší ložnice. Nemělo by se jednat o prázdné místo. Je to pokoj jako každý jiný a měl by vypadat dobře. Doporučujeme pořídit vestavěné skříně, komody, nebo třeba noční stolky, aby nepůsobil prázdně. Dále nezapomeňte spíše na světlejší a neagresivní barvy na stěnách. Ty rozhodně nenechávejte prázdné, jelikož na ně patří:

  • Klasické obrazy
  • Fotografie vaší rodiny
  • Moderní samolepky, nebo také tapety

Důležitá je i správná matrace

Není to jenom postel, která by měla být dostatečně prostorná a také odolná a pevná. Pro dosažení kvalitního spánku je velmi důležitá také matrace, na které budete spát. Ta by měla nabídnout nejenom správnou oporu vašeho těla, ale měla by se mu také přizpůsobit. Možností existuje celá řada. Mezi hit rozhodně patří nové latexové matrace. Spánek ovlivní i její tvrdost. Pokud nepůjdete do úplných extrémů, tak můžeme říci, že záleží hlavně na vašich konkrétních preferencích, které v tomto ohledu máte. Důležité je, abyste se v posteli cítili dobře.

Spíte ve správném oblečení?

Mnohdy může stačit úplná drobnost a spánek bude takový, jaký má být. Jakou drobnost máme na mysli? Je to oblečení, ve kterém spíte. Už dávno to nemusí být jenom pyžamo, nebo noční košile. Mnozí spí třeba jenom ve spodním prádle a ti modernější využívají příjemné overaly na spaní. Pokud chcete mít jistotu spokojeného a ničím nerušeného spánku, zaměřte se na to, aby oblečení ve kterém spíte splňovalo hned trojici věcí. Jaké to jsou?

  • Mělo by být pohodlné
  • Mělo by být spíše větší než menší
  • Mělo by být z přírodního materiálu

Pozor na jídlo a pití

Vliv na spánek má také vaše večeře. Pokud si dopřejete velmi těžké jídlo, a jeho obrovskou porci, bude vám nejenom těžko, ale vaše tělo bude trávit daný pokrm dlouhé hodiny. A problém s usnutím je na světě. Když chcete nejenom bez problémů usnout, ale i dobře spát, je vhodné volit spíše lehčí jídla, která budou trávena celkem rychle.

Dále si dejte pozor i na pití. Hlavně na jeho množství. Není ideální večer nadměrně pít. A už vůbec ne alkohol. Jinak může dojít k tomu, že se během noci i několikrát vzbudíte. Pokud jste se rozhodli při budování bydlení zvolit kombinované WC jenom pár kroků od ložnice, máte to sice jenom kousek, ale o to tu nejde. Jde o to, že potřeba jít na toaletu narušila plynulost vašeho spánku. A právě toto je špatně.

Choďte spát unavení

Lidský organismus potřebuje zhruba 8 hodin spánku denně. Na to myslete. Přílišná doba spánku má vliv na to, že nebudete unaveni a nebudete moci usnout. A to je problém. Základem by měla být každodenní únava. Jak ji docílit? Třeba aktivním životem. Můžete si objednat betonové jímky Liberec a jámu pro jejich usazení kopat ručně. Uvidíte, že se do postele budete doslova těšit. Lepším řešením však je aktivní způsob života. Pokud během dne budete cvičit, běhat nebo posilovat, uvidíte, že se večer budete cítit unavenější, než když budete jenom polehávat na gauči. A únava má vliv na to, že usnete nejenom rychle, ale že budete bez jakýchkoliv problémů i spát celou noc.

S únavou lehce souvisí i to, na co před spaním myslíte. Snažte se chodit spát s čistou hlavou. Vše důležité vyřešte ještě před ulehnutím do postele. Nebudete na dané problémy myslet před usnutím, což je také celkem velká chyba.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K paušální dani se dosud přihlásilo 37.493 živnostníků, termín končí dnes

11.01.2021 14:08 K nově zavedené paušální dani se do dnešního rána přihlásilo 37.493 živnostníků. Nejvíce zájemců…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama