Přemýšlíte, do čeho investovat? Zkuste diamanty

PR článek - Vzpomínáte si ještě na finanční krizi, která před několika lety zasáhla téměř celý svět a vedla ke krachu řady investičních společností a bank? Pak zajisté hledáte komoditu, do které byste investovali s jistotou, že v budoucnu nebudete tratit a o své peníze nepřijdete. K investicím, jež stále nabývají na hodnotě, patří bezesporu nemovitosti. Jenže ani byty a domy nemůžete vlastnit, aniž byste do nich sem tam nemuseli něco ze svých úspor vložit, třeba na opravu střechy či rekonstrukci koupelny. Navíc nemovitosti nepatří ke snadno a rychle likvidním komoditám.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Přemýšlíte, do čeho investovat? Zkuste diamanty
doporučujeme

V posledních letech se rozmáhá zajímavý trend, který bychom vám dnes rádi přiblížili. Jedná se o investování do diamantů a drahých kamenů. Tento způsob ukládání peněz zatím u nás nepatří k nejběžnějším, ačkoliv se jedná o jednu z nejlepších investic, kam v dnešní době vedle zlata uložit své prostředky.

img-responsive

Přemýšlíte, do čeho investovat? Zkuste diamanty | foto: Eppi

Po staletí lidé shromažďovali zlato, ať už jako slitky, cihly nebo mince. Tento drahocenný kov, který má doma každý, třeba v podobě šperků ze zlata, znamenává na světových burzách trvalý růst. Chcete-li se uchránit před inflací, diverzifikovat své investiční portfolio nebo dlouhodobě zhodnocovat své prostředky, kupujte zlato.

Zkušení investoři však stále častěji vkládají své prostředky do investičních diamantů, ve kterých lze spatřovat budoucnost obchodního světa. Snadno uskladnitelná a směnitelná komodita, jejíž hodnota se váže na dolar a neklesá, nabývá na ceně mimo jiné proto, že se jedná o přírodní nerost s omezenými zásobami a s náročnou a nákladnou těžbou. Poptávka po krásně vybroušených a kvalitních kamenech stoupá nejen na rychle rostoucích trzích v Indii, Číně a Malajsii, protože která nevěsta by si nepřála se pochlubit blýskajícím se snubním prstýnkem s diamantem na levém prsteníčku?

img-responsive

Přemýšlíte, do čeho investovat? Zkuste diamanty | foto: Eppi

Kromě klasických čirých kamenů byste si neměli nechat ujít příležitost pořídit si modrou či růžovou odrůdu diamantu. Australský důl, z něhož pocházejí ty nejkrásnější a nejsytěji zbarvené exempláře, ukončuje svoji činnost, což povede ke zvýšenému zájmu právě o tyto kameny.

Zajímavou alternativu k volným a neosazeným diamantům, jež lze v trezoru snadno skladovat v sametovém váčku, představují kameny zasazené do šperků. Investiční diamant či drahokam však nehledejte ve stříbrných přívěscích nebo náušnicích, nýbrž ve zlatých či platinových klenotech, kde přidanou hodnotu představuje i samotný ušlechtilý kov a umělecké zpracování daného modelu.

img-responsive

Přemýšlíte, do čeho investovat? Zkuste diamanty | foto: Eppi

Ať už se rozhodnete investovat do barevného či klasického diamantu, vždy nakupujte u certifikovaného a osvědčeného prodejce, který je pomocí posudku od uznávané gemologické laboratoře schopen dokázat původ kamene a doložit tak jakost jeho barvy, čistoty, brusu a karátovou hmotnost. Pokud to s investováním myslíte vážně, vyvarujte se unáhlených a nepromyšlených nákupů.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama