S 2 GB dat si poslechnete 400 písní, nebo stáhnete 150 aplikací. Kolik dat je značka ideál?

PR článek - Bez mobilních dat se v dnešní době obejde čím dál méně lidí. Není divu, že je velká poptávka po datových balíčcích a mobilních tarifech, které nabízí i 10 GB dat. Jak poznat, kolik dat potřebujete právě vy, a jak vybrat ten správný tarif?

mobily
doporučujeme

Často lze slýchávat přirovnání: „Kdo není online jako by nebyl.“ Chcete-li tak být v podvědomí svých přátel, je nutné se denně připojit k síti a dát o sobě vědět. Ne každý ale na sdílení svého života je. Někomu tak ke štěstí stačí 500 MB dat, jiný sotva vychází s 10 GB.

Jestliže je pro vás mobilní internet alfou omegou a s datovým balíčkem každý měsíc bojujete, pak máte dvě možnosti, buď dostanete data pod kontrolu, nebo si je navýšíte. Spotřebu lze snadno kontrolovat v nastavení telefonu. Pokud vám to nestačí, stáhněte si jednu z mobilních aplikací pro kontrolu dat. Ta vám může zablokovat u některých aplikací přístup k internetu a v případě dostupné Wi-Fi vás přepnout na síť zdarma.

Jste datový maniak, nebo surfujete jen rekreačně?

Dataře lze pomyslně rozdělit do třech kategorií.

  • V první kategorii jsou ti, kteří si vystačí s tarify nabízející 500 MB až 1 GB dat. Tento objem dat jim umožní číst články, sledovat počasí, kontrolovat e-maily, najít si spoj v jízdním řádu a podívat se, co je nového na Facebooku.
  • Druhá kategorie datařů ke svému životu už potřebuje 3 GB až 5 GB dat. S tímto datovým balíčkem hravě zvládnou sdílet Instastories i fotky na Instagramu a Facebooku a sem tam jim data vystačí i ke zhlédnutí videa na YouTubu. Zároveň jim data umožní vyřídit e-maily a přečíst si to nejdůležitější na internetu.
  • Lidé, kteří patří do třetí kategorie, se neobejdou bez nadupaného datového balíčku. Deset GB je pro ně značka ideál. Díky tomu mohou stahovat hudbu a filmy, pouštět si videa online a pořádat videokonference. Navíc jim data vystačí i ke sdílení z mobilu do notebooku. K tomu všemu čtou zpravodajské servery a sdílí život na sociálních sítích.

Hodina sledování videa vám ukousne z datového balíčku 500 MB

Jestliže si nejste jistí, do jaké skupiny patříte, pak je zapotřebí zanalyzovat vaše činnosti a čas strávený na internetu. Datové tarify s 500 MB vám umožní například hodinu sledovat videa, 8 hodin poslouchat rádio, projít až 900 stránek na internetu, nebo stáhnout či aktualizovat až 40 aplikací. Pokud najdete tu správnou rovnováhu, můžete si na internetu užít všeho v přiměřené míře.

S 2 GB dat můžete buď sledovat 4 hodiny videa, 60 hodin volat přes Skype, poslechnout si 400 písní, stáhnout a aktualizovat až 150 aplikací, projít 3 600 stránek na internetu, nebo otevřít 4 000 e-mailů s přílohou. Pakliže budete mít 4 GB dat, pak to vše vynásobte dvěma.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Živnostníci mohou dnes naposledy žádat o ošetřovné za listopad

21.01.2021 06:05 Živnostníci mají dnes poslední možnost požádat o ošetřovné za listopad. Příjem žádostí končí ve 23…

K paušální dani se dosud přihlásilo 37.493 živnostníků, termín končí dnes

11.01.2021 14:08 K nově zavedené paušální dani se do dnešního rána přihlásilo 37.493 živnostníků. Nejvíce zájemců…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama