Srovnat půjčky se vyplatí. Ušetřit můžete tisíce

Dostali jste se do tíživé finanční situace a potřebujete půjčku. Situace, za kterou se rozhodně není důvod stydět. S půjčkou má totiž zkušenost zhruba každý druhý Čech. Většina z nás ovšem dělá jednu zásadní chybu. A tou je, že půjčky mezi sebou neporovnáváme. (PR článek)

Přidejte svůj názor

Firmy, ilustrační foto
doporučujeme

Obvykle zamíříme do banky anebo na pobočku nebankovní instituce, kde podepíšeme smlouvu a odcházíme s načerpanými penězi. Pravděpodobnost, že jsme právě v tuhle chvíli „kápli“ na tu nejvýhodnější nabídku, je skutečně velmi malá. Co děláme špatně?

Nejvýhodnější splátkové podmínky jen tak nenajdete

Abyste si sjednali půjčku s nejvýhodnějšími splátkovými podmínkami, je potřeba mezi sebou bankovní i nebankovní půjčky porovnat. Nebojte, ručně to provádět rozhodně nebudete. Naštěstí existuje nespočet praktických nástrojů – online srovnávačů, které to zvládnou za vás. Do srovnávače stačí pouze vepsat parametry půjčky (například její výši, splatnost apod.) a kliknout na tlačítko porovnat.

Úrok je důležitý, RPSN důležitější

Jakmile se před vámi rozevře aktuální nabídka půjček, pravděpodobně sáhnete po té „nejlevnější“. Proč je slovo nejlevnější v uvozovkách? Protože většina srovnávačů řadí půjčkové produkty dle výše úroku. Úrok je samozřejmě důležitý, mnohem lepší vypovídací schopnost má ale hodnota RPSN. Ta říká, jak je půjčka ve skutečnosti drahá a zohledňuje v sobě nejen úrok, ale případné také další poplatky, které jsou s daným produktem spojeny (například poplatek za schválení či vedení půjčky, pojištění schopnosti splácet apod.)

Půjčku sjednáte online

Vybrali jste si? Gratulujeme! Pak není nic jednoduššího, než o půjčku požádat. Provedete to tak, že vyplníte online žádost (anebo zajdete na pobočku, či zavoláte na uvedené telefonní číslo), a tuto žádost odešlete. Pokud bude schválená, věřitel vás bude obratem kontaktovat s dalším postupem. Někde je potřeba zaslat jednokorunový ověřovací poplatek, jiné půjčky ihned vyplácí v hotovosti na pobočce, čerpací stanici anebo v některých trafikách.

Nižší úrok než v bance? Jde to!

Možná jste už zaznamenali reklamu společnosti Zonky, která slibuje nižší úrok než v bance. Jejich úroková sazba začíná na 3,9 % p.a. a pochopitelně na ni nedosáhne každý. I přesto vám ale umí nabídnout výhodnější podmínky, než na které byste měli nárok u vašeho bankovního domu. Zonky je vlastně formou internetové aukce typu peer to peer, kdy se na výslednou částku skládají investoři v podobě široké veřejnosti. Pokud by se na částku nevybralo dostatek finančních prostředků, společnost Zonky rozdíl dorovná. A proč se o téhle půjčce vlastně zmiňujeme? Proto, že jde o nový a moderní produkt, který se těší mezi spotřebiteli velké oblibě. Zaujmout by proto mohl také vás.

Tento článek vznikl za spolupráce největších srovnávačů finančních produktů půjčky.cz, úspory.cz, coolpůjčky.cz a PůjčkyHned.cz

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drahý leasing se vám nemusí vyplatit. Proč je lepší vzít si auto na půjčku?

03.10.2019 16:21 Často od okolí slýcháte, ať si auto nekupujete, ale pořídíte ho na leasing? Ano, pronajmout si…

Jak si vede česká ekonomika? Odhad nevyšel, statistici zpřesnili údaje

01.10.2019 10:34 Aktualizováno Meziroční růst ekonomiky ČR ve 2. čtvrtletí zrychlil na 2,8 procenta, v prvním čtvrtletí činil 2,7…

Nejčastější mýty o praní v pračce. Perte šetrně a efektivně

19.09.2019 21:04 Co je těžké na praní? To si řekne každý, kdo se hlouběji nezamýšlí nad tím, jaký je správný postup…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama