Typy rámů dioptrických brýlí: Jak vybrat ten správný

PR článek - Přišli jste z kontroly u očního specialisty a byly vám předepsány brýle. Pro člověka, který brýle nikdy nenosil, je to poměrně nepříjemná zpráva. Když se ale podíváte na trh, zjistíte, že nebude nejmenší problém vybrat brýle, které vám budou dokonale sedět.

Dívku bolelo oko. To, co v něm našla, ji málem porazilo
doporučujeme

Výběr je neskutečně pestrý, a to jak z hlediska materiálů, typů obrub i barev. Co se týká materiálů, tak z těch se nejčastěji prosazují plast, ocel a titan. Barevně je volba neomezená. Na samotné druhy brýlových obrub se zaměříme právě v tomto článku. Jaké obruby tedy volit?

Celorám dokáže zvýraznit váš styl

Mezi nejčastěji se prosazující typ brýlových obrub se řadí celorám. Ať už kupujete levné dioptrické brýle nebo nějakou drahou variantu, určitě neuděláte krok vedle. Do tohoto rámu se nejlépe vkládají minerální brýlová. Hlavní předností celorámu je bezesporu jeho maximální pevnost. Skla jsou dokonale chráněna ze všech stran, poškození čočky se tak minimalizuje. Mnozí lidé si u těchto rámů stěžují na vyšší hmotnost a také omezení zorného pole. Jinak je třeba počítat s tím, že celorámové brýle budou na tváři hrát dominantní roli. Tím pádem získáte úplně jiný výraz tváře.

Méně nápadný polorám

Na rozdíl od celorámu chybí v polorámových obrubách dolní část očnice. Poloobruby představují v podstatě jakési kompromisní řešení mezi celorámem a brýlemi bez jakéhokoli rámu. Počítat je třeba s tím, že sklo je chráněno u těchto brýlí pouze ze své horní části. Brýle jsou o něco křehčí, nicméně obruba není tolik nápadná jakou celorámu. Jsou také poměrně lehké, nicméně dostatečně pevné.

Bezrámové brýle jako nenápadný doplněk

U těchto brýlí v podstatě skla představují jakýsi spoj stranic a nosníku. K jejich upevnění dochází prostřednictvím šroubků, takže jsou brýle označována také jako vrtané. Tyto brýle jsou nenápadné a ideální pro lidi, kteří nechtějí nějak výrazně měnit vzhled své tváře. Nevýhodou je jejich vyšší křehkost. Vybrat si z mnoha variací můžete u společnosti Eyerim.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama