Maledivy jsou rájem na zemi. Prožijte dovolenou daleko od všeho a od všech

Toužíte se ráno probudit s výhledem na oceán? Skočit z terasy rovnou do vody? Odpočívat v houpací síti mezi palmami? Pozorovat exotické rybky pod mořskou hladinou? Popíjet drinky daleko od domova a nic neřešit? Pak nejspíš hledáte skutečný ráj na zemi, a my víme, kde ho hledat. Na Maledivách. (PR článek)

maledivy

Maledivám je přezdíváno jako „zemi tisíce ostrovů,“ celkem jich je necelých 1 200, avšak obydlených pouze 200. Vzdáleny jsou asi dvě hodinky cesty od Srí Lanky, avšak nečekejte, že do vámi vysněného resortu dorazíte taxíkem nebo autobusem. Do ráje se lítá hydroplány a jezdí lodí.

Maledivy jsou přepych. Každý resort vlastní svůj ostrov

Jestliže hledáte dovolenou s dostatkem soukromí a s úplným klidem, je zájezd na Maledivy tou pravou volbou. Na každém ostrově se totiž nachází pouze jeden luxusní resort, součástí většiny z nich jsou krásné vilky jak na pláži, tak i přímo nad vodou. Je tedy jen na vás, jakému ubytování dáte přednost.

Vše, co se na ostrově nachází je obvykle pod taktovkou onoho jednoho resortu, vyplatí se tak dovolenou na Maledivy volit s all inclusive stravováním. Celý den budete mít k dispozici čerstvé ovoce, drinky včetně oblíbeného kokosového koktejlu i místní speciality.

Nudou trpět na Maledivách nebudete. Je libo masáž, golf, nebo delfíni?

Maledivy rozhodně nejsou nuda, pokud vás na dovolené přestane bavit lenošení v houpací síti, odpočinek na pláži nebo plavání v moři, máte na výběr z mnoha dalších aktivit. Vyrazit můžete na masáž, na golf, na lodi za delfíny nebo na výlet po sousedních ostrovech. Oblíbenými činnostmi v ráji je také surfování a potápění.

Průvodce pro Maledivy vás jistě bude lákat na podmořský svět, kde jsou k vidění žraloci, kladivouni, morény, želvy a celá řada exotických rybek, které plavou v obrovském hejnu a tvoří neskonalou podívanou. Součástí některých hotelových komplexů je i vlastní korálový útes dostupný z břehu, nemusíte se proto za poznáním podmořského světa vydávat daleko.

Ani all inclusive dovolená na Maledivách se neobejde bez peněz

I přestože dovolenou na Maledivách zvolíte se vším všudy, bez peněz se na ostrově neobejdete. Především pak tehdy, když vyrazíte na jeden z mnoha nabízených výletů. Peníze se ale budou hodit také na nákup suvenýrů, mezi ty nejoblíbenější patří rukodělné předměty z kokosů, mušlí nebo palmových listů. S tím ale vyvstává otázka, čím platit na Maledivách?

Místní měnou je maledivská rupie, bez problémů však na celých Maledivách zaplatíte i americkými dolary, v mnoha velkých obchodech, v restauracích a v hotelech přijímají také platební karty. V  resortech a na letišti pak najdete směnárny a bankomaty. Obavy z toho, že se tak daleko od domova ocitnete bez peněz, proto nejsou na místě.

Jak v době covidu zacházet s jídlem a potravinami z dovozu? Podívejte se…

04.12.2021 22:00 Pandemie koronaviru má dopad nejen na zdraví lidí, ale i ekonomiku. Výjimkou není ani restaurační…

Vojtěch představí protiepidemická doporučení k Vánocům. Mikuláše radí…

03.12.2021 16:56 Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení k vánočním svátkům. Na on-line tiskové…

Vláda asi odmítne zákaz zahalování obličeje na veřejnosti

04.12.2021 09:44 Za významný zásah do základních práv zřejmě označí vláda ANO a ČSSD v demisi opětovnou snahu…

Zemřel Jaroslav Hanuš. Stál za populárním seriálem Život na zámku

02.12.2021 09:48 Dnes ráno zemřel ve věku 70 let Jaroslav Hanuš, režisér úspěšných televizních seriálů Život na…

Kalousek zvažuje, že bude kandidovat na prezidenta

04.12.2021 21:59 Expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek zvažuje, že bude kandidovat na prezidenta. Času na rozmyšlenou…

Související:

Právě se děje

reklama