Kellnerova banka odtajnila ceník: je dražší, než se čekalo

Praha - Na veřejnost unikl ceník nové Air Bank, jíž v Česku hodlá otevřít skupina PPF miliardáře Petra Kellnera. Oproti slibům se zdá, že bude mnohem dražší a v mnohém nebude ani výhodnější než konkurenční banky. Oficiální ceník Kellner představí ve středu, ale lišit se zřejmě příliš nebude. Informuje o tom Aktuálně.cz

371

Neoficiální sazebník zveřejnil server BankovniPoplatky.com, a zástupci banky se k němu zatím nevyjádřili. O moc jiný ale zřejmě nebude.

Air Bank má licenci již od června, otevřít chce v říjnu. Už na jaře prozradila, že nabídne dva základní účty - Velký a Malý. Zároveň prohlašuje, že se od konkurence bude lišit nejen cenou, ale také nabídkou a jednoduchostí. Její klienti si například při výběru z bankomatů budou moci vybrat, v jaké měně své peníze chtějí.

Takzvaný Malý tarif se oproti konkurenci zřejmě opravdu vyplatí. Zdarma bude vedení účtu i základní služby. Jestliže budete posílat peníze do jiné banky, bude vás to stát 5 korun na poplatcích.

Zato budou zdarma výběry z "vlastních" bankomatů - těch však bude zpočátku jen pár a budou v blízkosti poboček. Air Bank bude mít dvanáct poboček, z toho bude podle Aktuálně.cz pět v Praze a dvě v Brně. Pokud budou klienti vybírat z "cizích" bankomatů, zaplatí za to 25 korun. Stejnou částu zaplatí při výběru z bankomatů kdekoliv po celé Evropské unii.


Velký za 150 korun

Zatímco u Malého tarifu skutečně zaplatíte jen to, co využijete, Velký vás bude stát 150 korun měsíčně. Díky tomuto poplatku nebudete platit ani za transakce s další bankou, ani za výběry z jakýchkoliv bankomatů.

Zatím se ale nezdá, že by klienti mohli mít vedení zdarma, pokud splní určité podmínky. A o tolik výhodnější než konkurence Air Bank také není. Například Zuno Bank vám neúčtuje odchozí platby. A u dražšího tarifu, jejž si u ní můžete zvolit, platíte 68 korun měsíčně. Navíc pokud pomocí karty utratíte 5 000 korun měsíčně, máte vedení zdarma.

Fio banka, která má kromě internetové služby i kamenné pobočky, nabízí základní služby zdarma. Za výběry z bankomatů jiných bank však platíte 6 korun.

Velkou konkurencí Air Bank je i mBank. Ta také nabízí zdarma vedení účtu i základní služby. A i u dalších bank je výhodnější vedení účtů. I pokud si za ně platíte měsíční paušální poplatek, většinou vás vyjde na méně než 150 korun.

Témata: Kellner, Petr | banky

Počasí se příští týden výrazně nezmění, třicítky do Česka nedorazí

06.07.2022 06:30 Češi si v tomto týdnu užijí více volna než pracovních dnů, počasí je ovšem na začátek července…

Vakcinologové doporučují čtvrté očkování proti covidu lidem starším 60 let

06.07.2022 08:00 Vakcinologové doporučují čtvrté očkování proti covidu lidem nad 60 let nebo pro osoby od 12 let s…

Všechny země by se měly snažit chránit mezinárodní právo, řekl Lavrov

06.07.2022 08:29 Svět se vyvíjí komplikovaným způsobem, a všechny země by se proto měly snažit chránit mezinárodní…

Další ruské hrozby? Chtít trestat jadernou mocnost ohrožuje existenci…

06.07.2022 17:06 Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv dnes varoval svět před snahou postavit Rusko před tribunál…

Ukrajinští vojáci popisují život během bojů proti ruským okupantům jako…

04.07.2022 12:52 Sežehnuté lesy a vypálená města. Kolegové s uťatými končetinami. Bombardování tak neúprosné, že…

Solidární příspěvek za poskytnutí bydlení uprchlíkům se ode dneška mění

01.07.2022 04:42 Solidární příspěvek pro lidi, kteří u sebe zdarma ubytovávají uprchlíky, se ode dneška mění. Při…

Související:

Právě se děje

reklama