Máte volných 100 korun měsíčně? Staňte se investorem!

Praha - Investování láká mnoho lidí, ale málokdo si na něj skutečně troufne. Většina se zalekne rizika nebo množství peněz, které by museli sehnat do začátků. Jak ale informuje server peníze.cz, není to vůbec tak, jak se lidé obávají - investovat je snadné, relativně bezpečné a hlavně levné.

Investovat je snadné

Nepotřebujete statisíce, abyste se stali úspěšným investorem. Stačí vám několik stovek měsíčně, v některých případech dokonce i jen stokoruna na měsíc. A i tak můžete slušně vydělávat. Ideálním nástrojem k tomu jsou podílové fondy.

Pokud se obáváte vstoupit na burzu, kolísání kurzů vás připravuje o nervy a zbrklé prodávání akcií při náhlé krizi zase o peníze, jsou fondy vhodným cílem. Pokud se rozhodnete vložit do nich 500 až 1 500 korun měsíčně, sestaví vám podle informací serveru peníze.cz portfolio profesionální investiční společnost.

Můžete se snadno rozhodnout, kam své peníze dáte, možností je spousta. A nehrozí ani žádné velké riziko. Rozhodně se nemusíte bát vytunelování vámi zvoleného fondu, protože na všechny dohlíží Česká národní banka.

A do jakého typu investovat? Záleží nejen na tom, kolik peněz máte k dispozici a do jak velkého rizika se hodláte pustit. Vliv na výnos má i doba, po níž hodláte spořit. Pokud třeba jen rok, zvolte fondy peněžního trhu. A jak doporučuje server peníze.cz, při dlouhodobém záměru se obraťte na akciové fondy.

Pokud fondům nevěříte, máte i mnoho dalších možností. Odborníci doporučují investovat do zlata, jehož cena nyní rekrdně stoupá. Marné nejsou ani akcie různých společností, které při dobré volbě stoupají na ceně a ještě z nich dostáváte dividendy. A výhodné a relativně bezpečné jsou i státní dluhopisy.

Témata: investoři | peníze | finance

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Počasí: Příští víkend mohou teploty jen sotva překročit deset stupňů

19.09.2021 06:30 V první polovině září jsme si ještě užívali relativně teplého letního počasí, plíživě ale přichází…

O kolik porostou platy ve veřejné sféře? Maláčová chce dohodu do konce září

19.09.2021 14:30 Sociální demokracie trvá na růstu mezd ve veřejné sféře pro příští rok o šest procent. Ministryně…

V Česku přibylo 301 případů koronaviru a ubylo hospitalizovaných

19.09.2021 09:55 Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 301 případů koronaviru, o 50 víc než před týdnem. Víc…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

Související:

Právě se děje

reklama