Sobotka navštívil v Šanghaji firmu Huawei a pobočku Škody Auto

Šanghaj - Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) pokračuje v oficiální návštěvě Číny, dnes zavítal do vývojového centra společnosti Huawei Technologies, kde pracuje 10 tisíc lidí.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda vlády České republiky
doporučujeme

Při té příležitosti bylo podepsáno memorandum o spolupráci mezi touto čínskou společností a Českým vysokým učením technickým v Praze, Fakultou elektrotechnickou (ČVUT) a Vysokou školou báňskou - Technickou univerzitou Ostrava (VŠB).

Huawei už přes deset let spolupracuje právě s ČVUT a přes rok s VŠB. V případě Českého vysokého učení technického v Praze jde o vybavení laboratoře a spolupráci odborníků obou stran na různých komerčních projektech.

Spolupráce s Vysokou školou báňskou - Technickou univerzitou Ostrava je už od roku 2014 založena na čtyřleté smlouvě umožňující studentům každý rok čerpat 20.000 dolarů. Dnešním podepsáním memoranda se podle zástupců obou stran otevírá nová etapa vzájemné spolupráce. Společnost Huawei se mimo jiné rozhodla přispět každé z univerzit částkou 250.000 dolarů na nové ambiciózní vývojové projekty.

Po návštěvě společnosti Huawei odjel Sobotka do šangajské pobočky společnosti Škoda Auto, kde navštívil jejich výrobní závod a jednal s vysokými představiteli firmy. "Vyrábí se tady řada modelů škodovky, zdá se, že poslední dobou je tady populární zejména Yeti, který je teď doprovázen silnou reklamní kampaní," uvedl český premiér. Právě výrobu tohoto vozu si měl možnost prohlédnout.

Dopolední program měl Sobotka odlehčenější, strávil totiž asi hodinu v přítomnosti mnichů v buddhistickém kláštěře v Šanghaji. "Byla to taková příjemná změna v programu, který je hodně zaměřený na hospodářské nebo politické kontakty. Bylo to klidné místo uprostřed rušného místa, člověk si úplně dokáže představit, jak tam Číňané hledají určitý klid a odpočinek," uvedl. "Dostal jsem sochu Buddhy, tak přemýšlím o tom, kam ji umístním, jestli by nestálo za to občas si ji vzít i na jednání vlády, aby to, řekněme, zklidnilo atmosféru," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Google kývl na řešení vleklého sporu o Street View, vyhne se astronomické…

23.07.2019 13:35 Americká společnost Google ve Spojených státech souhlasila s urovnáním dlouholetého sporu o sběr…

Huawei v novém maléru. Firma potají vytvořila bezdrátovou síť v KLDR,…

23.07.2019 12:32 Čínská telekomunikační společnost Huawei Technologies tajně pomáhala Severní Koreji vybudovat a…

Čína investuje do výroby mercedesů, firma BAIC koupila podíl v Daimleru

23.07.2019 10:02 Čínská společnost Beijing Automotive Group (BAIC) koupila pětiprocentní podíl v německé automobilce…

Obchodování s Huawei? Trump slíbil včasné vydání licencí, má ovšem podmínku

23.07.2019 09:46 Americký prezident Donald Trump v pondělí na setkání s představiteli předních amerických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama