Nejšílenější jména? 5 míst na Zemi, která nebudete umět správně vyslovit

Paříž, Benátky, Barcelona – tři z měst, do kterých se každoročně vydá mnoho turistů. Někteří sem jednou za teplem, jiní za architekturou a historií. Existují však místa, která si zaslouží podobnou pozornost, a přesto se na ně turisté nehrnou. Mnohdy proto, že je ani neumějí vyslovit. Troufnete si vy?

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Äteritsiputeritsipuolilautatsijänkä

Tato bažinatá městská část je součástí města Savukoski v severním Finsku. Jedna se o jednu z nejřidčeji osídlených městských oblastí na světě. Na pěti kilometrech čtverečných tu potkáte jediného člověka. Přesto tu je co k vidění. Oblast Laponska, kde se obec nachází, je protkána krásnou přírodou s mnoha přírodními rezervacemi. A odkud se vzalo tak dlouhé jméno? Legenda vypráví, že ve městě žil muž, který si chtěl otevřít hospodu. Narazil však, když si chtěl vybrat jméno. Dva názvy, které navrhoval, neprošly, protože tak se už jmenovaly jiné podniky. Proto se hospodský naštval a vymyslel název, o kterém byl přesvědčený, že ho žádný jiný podnik ve Finsku mít nebude. Docela se mu to povedlo, že?

Tweebuffelsmeteenskootmorsdoodgeskietfontein

Farmu s tímto šíleným názvem hledejte v severozápadní části Jihoafrické republiky. Leží pouhých 200 kilometrů západně od Pretorie, kolem ní toho však příliš zajímavého není. Farma byla darována v polovině 19. století A.P de Nysschenovi a poté získala své jméno. Jde o složení několika po sobě jdoucích slov. Tento systém skládání slov do jednoho dlouhého se používá v některých germánských jazycích včetně holandštiny. A co název farmy přesně znamená? „Studna, u které byli dva buvoli zabiti jednou ranou“. Co se poté s buvoli stalo, není známo.

Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg

Pokud jste fanoušky jezer, je toto pro vás to správné místo na dovolenou. Vodní plocha o rozloze téměř 1500 akrů se nachází ve státě Massachusetts v malém městečku Webster jihozápadně od Bostonu. Jezero má osm ostrůvků a několik mostů. Zároveň tu mohou parkovat malé loďky. Jezero začalo používat název, který má 45 znaků, a je tak nejdelším místním názvem na území amerického subkontinentu, teprve v roce 1921. Ve volném překladu z domorodého jazyka Nipmuc znamená zhruba toto: „Rybař si na své straně, já budu rybařit na své straně a uprostřed nebude rybařit nikdo.“ Alespoň pánové vědí, co mají dělat.

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch

Fanoušci sychravého britského počasí mají svého vítěze. Tato poměrně velká vesnice leží v severní části Walesu na ostrově Anglesey. Žije tu přes 3 tisíce obyvatel, což dělá ze vsi nejrušnější místo z našeho výběru. Pro potřeby pošty je název obce zkracován na Llanfairpwllgwyngyll, místnímu obyvatelstvu se i to zdálo dlouhé, a tak zkrátilo název ještě o polovinu. Vesnice existovala už před dobrými 6 tisíci lety v novokamenné době. Později se sem dostali i Římané. Město bylo také prvním hostitelem britské organizace „Ženský institut“. V překladu ze staré velštiny znamená „Kostel Panny Marie v roklině bílých lísek poblíž prudkého víru a kostela svatého Tysilia u červené jeskyně“. Detailnější popis turisté dostat nemůžou.

Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaun-gahoronukupokaiwhenuakitanatahu

Vítězem kategorie o nejnevyslovitelnější název místa na zemi vyhrává tento novozélandský kopec, který se nachází blízko východního pobřeží ostrova Waipukurau. Jeho jméno se skládá z 85 hlásek a 40 slabik. Místní obyvatelé používají pro větší pohodlí název Taumata. K velkému překvapení však existují i delší názvy pro kopeček ležící 305 metrů nad mořem. Kolem malé hory nejsou téměř žádné vesnice, proto se na místo dostávají především turisté. Jméno kopce pochází z maorštiny a znamená zhruba toto: „Místo, kde Tamatea, muž s velkými koleny, který se z hor klouzal, na hory se šplhal a hory polykal, hrál na svoji flétnu pro svou milovanou“. Není se tedy čemu divit, že kopec po Tamateovi pojmenovaný není vyšší.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Macron vyjednal stamiliardový obchod. Čína koupí od Airbusu 300 letadel

25.03.2019 20:49 Evropský výrobce letadel Airbus podepsal s čínskou společností China Aviation Supplies Holding…

Krize na obzoru? Ekonomové to vidí s USA bledě, Trump přitom hlásá opak

25.03.2019 13:57 Hospodářský růst ve Spojených státech bude podle ekonomů v letošním a příštím roce zpomalovat,…

Uber koupí konkurenta z Dubaje, zaplatí za něj přes tři miliardy dolarů

25.03.2019 10:21 Provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies se chystá koupit konkurenta ze Středního…

Blíží se další velká ekonomická krize? Ekonomové očekávají problémy už…

24.03.2019 23:36 Aktualizováno Na trhu se nyní hodně hovoří o možné ziskové recesi v USA. Tomu, že se opravdu blíží, podle ekonomů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama