Nábytkářský řetězec IKEA vstupuje na jihoamerický trh

Stockholm - Největší nábytkářský řetězec na světě IKEA vstupuje na jihoamerický trh. Uzavřel franšízovou dohodu s chilskou maloobchodní firmou Falabella. Obě společnosti to uvedly ve svém dnešním sdělení. Švédský prodejce nábytku plánuje otevřít v následujících deseti letech nejméně devět kamenných obchodů v Chile, Kolumbii a Peru a ve všech třech zemích zavede i internetový prodej.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ikea
doporučujeme

Záměrem firmy je zvýšit počet zákazníků ve svých obchodech a na internetu ze současných 1,2 miliardy na 3,2 miliardy v roce 2025. Expandovat hodlá jak na současných, tak i na nových trzích.

Jedním z důležitých růstových trhů bude pro firmu podle vyjádření ředitele Inter IKEA Group, která má na starosti koncept IKEA, Torbjörna Lööfa právě i Jižní Amerika. Zmiňované tři jihoamerické země obývá téměř 100 milionů lidí a tržní potenciál nábytku do domácnosti se odhaduje na více než osm miliard eur (zhruba 205 miliard Kč).

Podle Lööfa vloží Falabella do společného podniku 600 milionů eur (15,4 miliardy Kč). IKEA přispěje svými zaměstnanci, podporou a know-how.

V Jižní Americe, konkrétně v Brazílii, kde IKEA zatím nepůsobí, je již aktivní její německý internetový konkurent, prodejce nábytku Home24. Ten dnes oznámil, že plánuje vstup na frankfurtskou burzu, kde chce získat 200 milionů eur.

Provozní zisk skupiny IKEA v loňském fiskálním roce, což je do konce srpna 2017, klesl na tři miliardy eur (zhruba 76 miliard Kč) z předloňských 4,5 miliardy eur. Důvodem jsou vyšší náklady na expanzi a ztráty zisku některých bývalých divizí. Firma prodala divize vývoje produktů a výroby a dodávkový řetězec firmě Inter IKEA, která je majitelem značky a poskytuje franšízu na obchody.

Loading...
Témata: Ikea | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šéf Huawei nečeká, že Američané zmírní vývozní omezení

20.08.2019 14:20 Zakladatel čínské technologické společnosti Huawei Žen Čeng-fej neočekává, že Spojené státy zmírní…

Spuštění Apple TV+ se blíží. Firma zveřejnila upoutávku na seriál s…

20.08.2019 09:31 Americká společnost Apple je odhodlána vynaložit přes šest miliard dolarů (140 miliard Kč) na…

Trump vyzval Fed ke snížení úroků

19.08.2019 22:06 Americká centrální banka (Fed) by měla během krátké doby snížit své úrokové sazby minimálně o jeden…

Huawei může nakupovat americké součástky o 90 dní déle, Trumpovi navzdory

19.08.2019 14:57 Aktualizováno Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei Technologies bude moci nakupovat součástky od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama