Střet zájmů v Bílém domě? Ivanka Trumpová získala v Číně další ochranné známky

Šanghaj - Ivanka Trumpová získala v Číně a na Filipínách další ochranné známky, jen za poslední tři měsíce jich v Číně podle úředních dokumentů bylo 13. Uvedla to dnes agentura AP, podle které tak vyvstávají otázky nad střetem zájmů v Bílém domě.

Přidejte svůj názor

Ivanka Trumpová

Společnost Ivanka Trump Marks LLC může v Číně prodávat širokou škálu výrobků, od dětských přikrývek až po rakve. Kromě jiného jde o parfémy, zrcadla, nábytek, knihy nebo čokoládu. Trumpová z vedení své firmy odstoupila a aktiva předala do rodinného fondu, z podnikání ale profituje i nadále, píše AP.

Schvalovací proces čínských úřadů časově nevybočoval z normálu. Průměrně trvá 12 až 18 měsíců a žádosti byly podány loni v březnu - podle Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) den předtím, než Trumpová oficiálně nastoupila do Bílého domu. Souhlas ale přišel v době zvýšeného obchodního napětí mezi USA a Čínou.

Server BBC poznamenal, že ochranné známky byly uděleny týden předtím, než prezident Donald Trump změnil názor a umožnil čínské společnosti ZTE opět obchodovat s americkými firmami.

Přetrvávající napojení Trumpové na byznys vyvolává v USA otázky, zda Ivanka neprofituje ze své pozice v Bílém domě a funkce svého otce a zda její politickou práci nemůže ovlivňovat fakt, že americká administrativa jedná se zeměmi, kde má společnost Ivanka Trump Marks LLC podnikatelské zájmy. To se týká zejména Číny, kde úřady podle AP rozhodují v souladu s vůlí vládnoucí strany.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ropná blokáda? Saúdská Arábie vyhrožovala západním zemím, teď mění názor

22.10.2018 14:13 Saúdská Arábie nehodlá uvalit na západní země ropné embargo jako v roce 1973, ropu a politiku od…

Saúdskoarabské akcie padají. Investoři mají obavy z důsledků vraždy…

22.10.2018 11:49 Saúdskoarabské akcie dnes oslabují, vliv mají přetrvávající obavy investorů z negativních důsledků…

Fiat Chrysler prodá divizi Magneti Marelli, která působí i v Česku

22.10.2018 09:52 Aktualizováno Italsko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) se dohodla, že prodá divizi pro výrobu…

Jak by mohla EU těžit z obchodní války mezi USA a Čínou?

21.10.2018 15:31 Pod tlakem USA se Peking snaží navazovat nové obchodní vztahy. Cílem čínských obchodních ambicí je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama