Kolik skutečně vydělává? Slavná značka Chanel poprvé v historii zveřejnila finanční výsledky

Paříž - Je doopravdy obdivuhodné, jak malý francouzský butik se proměnil v jednu z nejvlivnějších a nejluxusnějších módních značek na světě. Všechno začalo v roce 1910, díky Coco Chanel, která začala propagovat svůj vlastní a unikátní způsob oblékání např. charakteristické horizontální černo - bílé pruhy. Dnes Chanel poskytuje velmi široký sortiment kvalitního zboží - nesoustředí se jenom na oblečení ale i na doplňky, šperky, kosmetiku a parfémy.

Přidejte svůj názor

Evropská měna EURO, ilustrační fotografie

Chanel poprvé v dějinách zveřejnil své příjmy (rok 2017), které dosáhly přes 9,62 mld dolarů. Zisk firmy před zdaněním (EBIT) se rovná 2,69 mld dolarů, díky čemu Chanel mohl splatit dluh ve výši 18 mln dolarů. Nejvěrnější zákazníci francouzské značky pochází z Asie a Evropy.

Philippe Blondiaux, CFO společnosti Chanel, prozradil New York Timesu, proč se firma rozhodla zveřejnit svoje finanční výsledky: "Uvědomili jsme si, že již je na čase, abychom konečně zveřejnili fakta, která ukážou, kým skutečně jsme. Jsme: deseti miliardová firma s velmi zdravými financemi, a také máme municí, která nám zajistí, abychom zůstali nezávislí."

Taková reakce Blondiauxa mohla být způsobená pomluvami, které kolovaly v kruzích módních značek. Tvrdily, že francouzský koncern LVMH hodlá koupit Chanel. Ten už vlastní takové značky jako Louis Vuitton, Fendi, Givenchy, Marc Jacobs - posledně koupili i Christiana Diora.

Spolu se zveřejněním finančních výsledku, značka Chanel také oznámila vážnou restrukturalizaci firmy, kterou naposledy prošla v 50. letech 20. století. Hlavní změna bude spočívat v přenesení veškerých obchodů firmy a 20. tisíc pracovníků do Londýna, kde se stane jednotnou holdingovou společnosti pod názvem Chanel Limited.

Témata: Chanel | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Qualcomm žaluje Apple, obvinil ho z krádeže obchodních tajemství

25.09.2018 21:44 San Diego (USA) - Americký výrobce čipů Qualcomm obvinil technologickou společnost Apple, že…

Módní dům Versace prodán. Další italská firma přejde do zahraničních rukou

25.09.2018 16:18 Aktualizováno Milán - Americká společnost Michael Kors převezme za 1,83 miliardy eur (46,8 miliardy Kč) italský…

Ekonomika Pásma Gazy je ve volném pádu. Bezprostředně hrozí kolaps

25.09.2018 09:07 Jeruzalém - Ekonomika Pásma Gazy je ve volném pádu a Izrael a mezinárodní společenství by měly…

Návrat komerčních nadzvukových letadel? V USA už jim umetají cestu

24.09.2018 17:43 Washington - Nový letecký zákon ve Spojených státech vydláždí cestu k návratu komerčních letů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama