V Egyptě vyroste nejvyšší africký mrakodrap. Přispěje Čína, slibuje hory doly

Káhira - Egypt postaví mrakodrap Nilská věž (Nile Tower), který by se měl tyčit do výšky 345 metrů. Na druhé místo tak odsune Carltonovo centrum (223 metrů) v Jihoafrické republice, píše francouzský list Le Figaro. K jakým účelům bude ambiciózní objekt sloužit, zatím není zcela rozhodnuto. Investovat do něj bude Čína.

Přidejte svůj názor

Egypt
doporučujeme

Podle aktuálních plánů vzniknou v horních patrech luxusní byty, nižší patra budou částečně přístupná návštěvníkům. Počítá se s hotelem o 230 pokojích s lázeňskou zónou, diskotékou, kasinem a nákupním centrem. Náklady na stavbu mají činit tři miliardy dolarů (66 miliard Kč).

Peking je v Egyptě stejně jako v celé Africe velmi aktivní. Čínský developer, jehož vlastníkem je čínský stát, slibuje, že v okolí nového hlavního města postaví ještě 12 kancelářských komplexů, pět rezidenčních budov a další dva hotely.

zdroj: YouTube

Zhruba 50 kilometrů jižně od Káhiry čtyři roky vzniká nové správní centrum země, které má po dokončení pojmout přes šest milionů lidí. Ačkoli vyrůstá v poušti mezi řekou Nil a Suezským kanálem, bude v něm zelená plocha rozlohou větší než newyorský Centrální park. Vláda sem chce přesunout 34 ministerstev i prezidentský komplex příští rok v červnu.

Místo zatím nedostalo název, ale egyptští představitelé je popisují jen v superlativech - kromě nejvyšší budovy Afriky tam má stát i nejvyšší minaret a kostelní věž. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krize přichází? Amerika se poprvé po deseti letech dostává do recese

23.03.2019 13:17 Aktualizováno Výnos desetiletých amerických státních dluhopisů dnes poprvé od krize před deseti lety klesl pod…

Obří zakázka Boeingu padla. Aerolinky nechtějí nebezpečné 737 MAX

22.03.2019 19:10 Indonéská letecká společnost Garuda zruší objednávku na letadla Boeing 737 MAX. Jako důvod uvedla…

Čínský prezident jedná v Itálii o Hedvábné stezce, Západ je znepokojen

22.03.2019 14:44 Itálie a Čína chtějí prohloubit vzájemné obchodní vazby a posílit investice, řekl dnes při návštěvě…

Cena ropy klesá, ale benzín je stále drahý: Trhu s ropou nikdo nerozumí

22.03.2019 09:28 Vědci zkoumali změny na trhu s ropou způsobené získáváním suroviny z břidlice. Ceny ropy se vymkly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama