V Egyptě vyroste nejvyšší africký mrakodrap. Přispěje Čína, slibuje hory doly

Káhira - Egypt postaví mrakodrap Nilská věž (Nile Tower), který by se měl tyčit do výšky 345 metrů. Na druhé místo tak odsune Carltonovo centrum (223 metrů) v Jihoafrické republice, píše francouzský list Le Figaro. K jakým účelům bude ambiciózní objekt sloužit, zatím není zcela rozhodnuto. Investovat do něj bude Čína.

Přidejte svůj názor

Egypt

Podle aktuálních plánů vzniknou v horních patrech luxusní byty, nižší patra budou částečně přístupná návštěvníkům. Počítá se s hotelem o 230 pokojích s lázeňskou zónou, diskotékou, kasinem a nákupním centrem. Náklady na stavbu mají činit tři miliardy dolarů (66 miliard Kč).

Peking je v Egyptě stejně jako v celé Africe velmi aktivní. Čínský developer, jehož vlastníkem je čínský stát, slibuje, že v okolí nového hlavního města postaví ještě 12 kancelářských komplexů, pět rezidenčních budov a další dva hotely.

zdroj: YouTube

Zhruba 50 kilometrů jižně od Káhiry čtyři roky vzniká nové správní centrum země, které má po dokončení pojmout přes šest milionů lidí. Ačkoli vyrůstá v poušti mezi řekou Nil a Suezským kanálem, bude v něm zelená plocha rozlohou větší než newyorský Centrální park. Vláda sem chce přesunout 34 ministerstev i prezidentský komplex příští rok v červnu.

Místo zatím nedostalo název, ale egyptští představitelé je popisují jen v superlativech - kromě nejvyšší budovy Afriky tam má stát i nejvyšší minaret a kostelní věž. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ghosn se na svobodu nedostane, soud odmítl další žádost o propuštění

22.01.2019 13:54 Aktualizováno Tokijský soud dnes podle očekávání zamítl žádost bývalého předsedy správní rady japonské…

V Davosu začíná ekonomické fórum, řada státníků účast odřekla

22.01.2019 07:23 Ve švýcarském Davosu dnes začíná každoroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF), které je…

Huawei se snaží zlepšit svou pověst, spustil rozsáhlou mediální kampaň

21.01.2019 19:08 Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei spustil rozsáhlou mediální kampaň, aby si zlepšil…

Jak si povede světová ekonomika? OSN zveřejnila novou prognózu

21.01.2019 19:03 Růst světové ekonomiky v letošním roce mírně zpomalí a dosáhne tří procent, toto tempo si udrží i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama