Trump si našel nového nepřítele? Svátek práce začal v USA zostra

Praha - Americký prezident Donald Trump zahájil dnešní americký svátek práce útokem na předsedu přední americké odborové centrály AFL-CIO Richarda Trumku. Ve svém ranním tweetu Trumku označil za hlavní důvod špatného stavu odborů. Trumka se vyjádřil kriticky v nedělním pořadu televize Fox News k prezidentově postoji k Severoamerické dohodě o volném obchodu (NAFTA).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump

Podle Trumky by změněná dohoda měla zahrnout Kanadu stejně jako původní NAFTA. Prohlásil, že ekonomiky USA, Mexika a Kanady jsou propojeny a že je těžké si představit situaci, kdy Kanada do dohody zahrnuta nebude.

V sobotu Trump sdělil, že z politického hlediska není důležité udržet Kanadu v NAFTA. Spojené státy se již dohodly s Mexikem na znění nové obchodní smlouvy, která má NAFTA nahradit. Trump řekl, že případná dohoda s Kanadou bude sjednána podle požadavků USA. Páteční jednání s kanadskou ministryní zahraničí Chrystiou Freelandovou nebyla úspěšná, pokračovat mají ve středu.

Trump v dnešním tweetu napsal, že Trumka o víkendu odbory špatně reprezentoval. "Je snadné pochopit, proč si odbory vedou tak špatně," tweetoval prezident ráno a o několik minut později jiným tweetem popřál Američanům hezký svátek. "Dělníkovi v USA se vede lépe než jindy, oslavme svátek práce!" napsal Trump.

Trumka byl v televizi dotázán také na Trumpovu domácí ekonomickou politiku. K míře nezaměstnanosti a ekonomickému růstu řekl, že v tomto ohledu si ekonomika vede dobře, ale poukázal na to, že "od začátku roku klesají mzdy a rostou ceny pohonných hmot, takže dělníkům se zas tak dobře nedaří".

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Válka s USA na ropném trhu by byla drahá, připustil šéf ruského fondu

23.01.2019 16:41 Rusko by na trzích ropy nemělo rozpoutat cenovou válku se Spojenými státy, mělo by se držet dohody…

Deutsche Bank má další průšvih, kvůli praní špinavých peněz ji vyšetřuje…

23.01.2019 14:01 Centrální banka USA (Fed) vyšetřuje německou Deutsche Bank v souvislosti s praním špinavých peněz v…

Mladoboleslavská Škoda v problémech? Tržby jí klesly i více než o polovinu

23.01.2019 12:30 Škodě Auto podle dostupných dat vloni výrazně klesl zisk, celosvětově až o 10 procent. Výraznou…

Automobilka Subaru objevila vadný komponent, výroba vozů zastavena

23.01.2019 09:30 Japonská automobilka Subaru zastavila výrobu osobních vozů ve svém jediném závodu v Japonsku,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama