Trump si našel nového nepřítele? Svátek práce začal v USA zostra

Praha - Americký prezident Donald Trump zahájil dnešní americký svátek práce útokem na předsedu přední americké odborové centrály AFL-CIO Richarda Trumku. Ve svém ranním tweetu Trumku označil za hlavní důvod špatného stavu odborů. Trumka se vyjádřil kriticky v nedělním pořadu televize Fox News k prezidentově postoji k Severoamerické dohodě o volném obchodu (NAFTA).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump

Podle Trumky by změněná dohoda měla zahrnout Kanadu stejně jako původní NAFTA. Prohlásil, že ekonomiky USA, Mexika a Kanady jsou propojeny a že je těžké si představit situaci, kdy Kanada do dohody zahrnuta nebude.

V sobotu Trump sdělil, že z politického hlediska není důležité udržet Kanadu v NAFTA. Spojené státy se již dohodly s Mexikem na znění nové obchodní smlouvy, která má NAFTA nahradit. Trump řekl, že případná dohoda s Kanadou bude sjednána podle požadavků USA. Páteční jednání s kanadskou ministryní zahraničí Chrystiou Freelandovou nebyla úspěšná, pokračovat mají ve středu.

Trump v dnešním tweetu napsal, že Trumka o víkendu odbory špatně reprezentoval. "Je snadné pochopit, proč si odbory vedou tak špatně," tweetoval prezident ráno a o několik minut později jiným tweetem popřál Američanům hezký svátek. "Dělníkovi v USA se vede lépe než jindy, oslavme svátek práce!" napsal Trump.

Trumka byl v televizi dotázán také na Trumpovu domácí ekonomickou politiku. K míře nezaměstnanosti a ekonomickému růstu řekl, že v tomto ohledu si ekonomika vede dobře, ale poukázal na to, že "od začátku roku klesají mzdy a rostou ceny pohonných hmot, takže dělníkům se zas tak dobře nedaří".

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fiasko na summitu APEC: Čína a USA se tak pohádaly, že nedošlo na…

18.11.2018 12:07 Summit zemí Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) skončil dnes v Papui-Nové…

Piloti namol? Japan Airlines hasí skandál, testy na alkohol budou přísnější

17.11.2018 13:00 Letecká společnost Japan Airlines zavádí nový systém dechových zkoušek na alkohol, napsal dnes list…

Obchodní válka utichá? USA neuvalí další cla na zboží z Číny, naznačil…

16.11.2018 20:09 Spojené státy možná nebudou muset uvalit další cla na zboží z Číny. Uvedl to dnes americký…

Smázl vám facebook příspěvek? Zuckerberg chce vytvořit "odvolací komisi"

16.11.2018 10:17 Americká společnost Facebook chce vytvořit nezávislý orgán, který by posuzoval odvolání uživatelů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama