Trump si našel nového nepřítele? Svátek práce začal v USA zostra

Praha - Americký prezident Donald Trump zahájil dnešní americký svátek práce útokem na předsedu přední americké odborové centrály AFL-CIO Richarda Trumku. Ve svém ranním tweetu Trumku označil za hlavní důvod špatného stavu odborů. Trumka se vyjádřil kriticky v nedělním pořadu televize Fox News k prezidentově postoji k Severoamerické dohodě o volném obchodu (NAFTA).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump
doporučujeme

Podle Trumky by změněná dohoda měla zahrnout Kanadu stejně jako původní NAFTA. Prohlásil, že ekonomiky USA, Mexika a Kanady jsou propojeny a že je těžké si představit situaci, kdy Kanada do dohody zahrnuta nebude.

V sobotu Trump sdělil, že z politického hlediska není důležité udržet Kanadu v NAFTA. Spojené státy se již dohodly s Mexikem na znění nové obchodní smlouvy, která má NAFTA nahradit. Trump řekl, že případná dohoda s Kanadou bude sjednána podle požadavků USA. Páteční jednání s kanadskou ministryní zahraničí Chrystiou Freelandovou nebyla úspěšná, pokračovat mají ve středu.

Trump v dnešním tweetu napsal, že Trumka o víkendu odbory špatně reprezentoval. "Je snadné pochopit, proč si odbory vedou tak špatně," tweetoval prezident ráno a o několik minut později jiným tweetem popřál Američanům hezký svátek. "Dělníkovi v USA se vede lépe než jindy, oslavme svátek práce!" napsal Trump.

Trumka byl v televizi dotázán také na Trumpovu domácí ekonomickou politiku. K míře nezaměstnanosti a ekonomickému růstu řekl, že v tomto ohledu si ekonomika vede dobře, ale poukázal na to, že "od začátku roku klesají mzdy a rostou ceny pohonných hmot, takže dělníkům se zas tak dobře nedaří".

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Arabové kupují nová letadla. Obří zakázku má Airbus, uspěl i problémový…

18.11.2019 14:58 Dubajská letecká společnost Emirates koupí 50 letounů Airbus A350. Hodnota transakce podle…

Aramco prodá tři miliardy akcií. Jejich hodnota má být rekordní

17.11.2019 12:27 Ropná firma Aramco dnes oznámila, že nabídne k prodeji 1,5 procenta podílu, tedy kolem tří miliard…

Obchodování s Huawei: Prodlouží Trumpova vláda firmám licenci?

16.11.2019 08:46 Americká vláda zřejmě v pondělí o dva týdny prodlouží licenci, která umožňuje americkým podnikům…

Globální dluh vzrostl na nový rekord. Každý obyvatel planety by měl…

16.11.2019 08:34 Celosvětový dluh se v letošním prvním pololetí zvýšil o 7,5 bilionu dolarů na rekordních 250,9…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama