Trump si našel nového nepřítele? Svátek práce začal v USA zostra

Praha - Americký prezident Donald Trump zahájil dnešní americký svátek práce útokem na předsedu přední americké odborové centrály AFL-CIO Richarda Trumku. Ve svém ranním tweetu Trumku označil za hlavní důvod špatného stavu odborů. Trumka se vyjádřil kriticky v nedělním pořadu televize Fox News k prezidentově postoji k Severoamerické dohodě o volném obchodu (NAFTA).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump

Podle Trumky by změněná dohoda měla zahrnout Kanadu stejně jako původní NAFTA. Prohlásil, že ekonomiky USA, Mexika a Kanady jsou propojeny a že je těžké si představit situaci, kdy Kanada do dohody zahrnuta nebude.

V sobotu Trump sdělil, že z politického hlediska není důležité udržet Kanadu v NAFTA. Spojené státy se již dohodly s Mexikem na znění nové obchodní smlouvy, která má NAFTA nahradit. Trump řekl, že případná dohoda s Kanadou bude sjednána podle požadavků USA. Páteční jednání s kanadskou ministryní zahraničí Chrystiou Freelandovou nebyla úspěšná, pokračovat mají ve středu.

Trump v dnešním tweetu napsal, že Trumka o víkendu odbory špatně reprezentoval. "Je snadné pochopit, proč si odbory vedou tak špatně," tweetoval prezident ráno a o několik minut později jiným tweetem popřál Američanům hezký svátek. "Dělníkovi v USA se vede lépe než jindy, oslavme svátek práce!" napsal Trump.

Trumka byl v televizi dotázán také na Trumpovu domácí ekonomickou politiku. K míře nezaměstnanosti a ekonomickému růstu řekl, že v tomto ohledu si ekonomika vede dobře, ale poukázal na to, že "od začátku roku klesají mzdy a rostou ceny pohonných hmot, takže dělníkům se zas tak dobře nedaří".

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA šikanují a zastrašují ostatní země, hromuje Čína

24.09.2018 10:46 Aktualizováno Peking - Spojené státy se dopouštějí obchodní šikany a zaváděním opatření jako jsou cla zastrašují…

Cynický kapitalismus? Na internetu se strhla mela kvůli botám

23.09.2018 07:52 Washington - Italská značka Golden Goose se po uvedení luxusních tenisek přelepených širokou páskou…

Diskriminace těhotných zaměstnankyň? Obchodní řetězec je v maléru

22.09.2018 07:55 New York - Americká Federální komise pro rovné příležitosti v zaměstnání (EEOC) zažalovala…

Čína bouchla do stolu. Nové kolo obchodních rozhovorů s USA nebude

22.09.2018 07:51 Šanghaj - Čína zrušila obchodní rozhovory se Spojenými státy, které se měly uskutečnit během…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama