Burger King chce otevřít obchody v subsaharské Africe

O otevření restaurací v zemích subsaharské Afriky jedná s tamními partnery americký řetězec rychlého občerstvení Burger King. Skupina urychluje mezinárodní expanzi, aby posílila své pozice v konkurenci s rivalem McDonald's. V rozhovoru s listem Financial Times to řekl šéf mateřské společnosti Restaurant Brands International (RBI) Daniel Schwartz.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Burger King

Světová dvojka mezi hamburgerovými řetězci je jednou z mnoha firem, které chtějí těžit z demografického rozvoje afrického kontinentu. Podle OSN bude v letech 2018 až 2035 desítka nejrychleji rostoucích měst právě tam. Do roku 2050 se má počet obyvatel Afriky zdvojnásobit na více než dvě miliardy a do konce století tento skok zopakovat. Přitom věkový medián tam činí 19 let, píše list.

Expanzi v Africe, k níž se spojila s firmou Servair, společnost Burger King odstartovala před 18 měsíci. Cílí zejména na Nigérii, která je největší a nejlidnatější africkou ekonomikou. Dnes se tato země zotavuje z krize, do které se před lety dostala kvůli propadu cen ropy na světových trzích. V žebříčku Světové banky, v němž se hodnotí snadnost podnikání, Nigérie postoupila ze 169. pozice v roce 2016 na 145. v loňském roce.

Burger King otevírá po celém světě dvě až tři nové restaurace denně. Zatímco v roce 2015 rozšířila svou síť zhruba o 600 provozoven, za letošní rok by jich mělo přibýt asi 1000. Většina z nových podniků je v Asii a v Evropě. Impérium firmy se 17.000 restauracemi je ale proti 37.000 podnikům McDonald's ani ne poloviční.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do důchodu v 65? Ani náhodou. Odborníci spočítali, kdy půjdeme do penze,…

09.12.2018 22:27 Aktualizováno Populace stárne a věk odchodu do důchodu se neustále zvyšuje. Hrozí nám proto, že budeme pracovat…

Mengová se z vězení nedostane? Finanční ředitelce z Huawei hrozí obří…

07.12.2018 22:23 Americká prokuratura viní finanční ředitelku čínské firmy Huawei Technologies Meng Wan-čou (známá…

Kauza firmy Huawei zaměstnává světovou politiku. Čína podnikala kyberútoky?

07.12.2018 14:28 Aktualizováno Zatčení finanční ředitelky čínské telekomunikační firmy Huawei a údajné praktiky společnosti…

Čína: USA se snaží potlačit Huawei a omezit jeho globální expanzi

07.12.2018 04:49 Spojené státy se snaží potlačit čínskou technologickou společnost Huawei Technologies a omezit její…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama