Trump couvá? Další cla USA na čínské zboží nejsou ještě pevně daná

Americký prezident Donald Trump ještě pevně nerozhodl o zavedení dalších cel na čínské zboží a může některá zrušit, pokud se budou vyvíjet slibně jednání s Čínou. Řekl to v rozhovoru se CNBC ekonomický poradce Bílého domu Larry Kudlow.

Přidejte svůj názor

Americký dolar

Podrobnosti jednání mezi Trumpem a čínským prezidentem Si Ťin-pchingem na konci listopadu v Buenos Aires ještě nejsou podle Kudlowa zcela dořešeny. Rozhovory však vypadají slibně.

Na dotaz, zda Trump přikročí k dalším clům, pokud se nepodaří na setkání zmírnit obchodní napětí, Kudlow prohlásil, že zatím není nic "vytesáno do kamene". Upozornil, že Trump již dříve uvedl, že pokud dojde k přátelské dohodě s Čínou, může být velká část těchto cel zrušena.

Agentura Bloomberg v pondělí s odvoláním na zdroje uvedla, že Trumpova vláda připravuje oznámení o zavedení dalších cel na zbývající dovoz čínského zboží v hodnotě zhruba 257 miliard USD (5,8 bilionu Kč), pokud se na jednání nepodaří zmírnit obchodní válku mezi USA a Čínou. Kudlow však prohlásil, že není přesně stanoven přesný okamžik, který rozhodne o zavedení dalších cel na čínské zboží. Vše se bude odvíjet od toho, jak pokročí politická jednání.

Trump již dlouho hrozí zavedením cel na veškerý čínský dovoz, který loni činil více než 505 miliard USD, pokud Peking nesplní jeho požadavky na rozsáhlé změny politiky týkající se ochrany duševního vlastnictví, přesunu technologií, průmyslových dotací a přístupu na místní trh, napsala agentura Reuters.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fed letos úroky nezvedne, příští rok jen jednou

20.03.2019 22:02 Měnový výbor americké centrální banky (Fed) dnes podle očekávání nechal základní úrokovou sazbu…

Trump si chce ekonomicky zajistit poslušnost Číny

20.03.2019 19:57 Jednání o obchodní smlouvě s Čínou pokračuje dobře, řekl dnes americký prezident Donald Trump.…

Herbicid Roundup způsobuje rakovinu, rozhodl soud v USA. Akcie výrobce…

20.03.2019 15:27 Federální soud ve Spojených státech v úterý rozhodl, že herbicid Roundup německého chemického a…

Disney převzal zábavní aktivity 21st Century Fox, dohoda bude mít i…

20.03.2019 08:34 Americký zábavní gigant Walt Disney dokončil převzetí zábavních aktivit společnosti 21st Century…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama