Aerolinky se sekly. Letenky do vyšší třídy omylem prodávaly za pakatel

Letecká společnost z Hongkongu Cathay Pacific uvedla, že uzná platnost letenek do první a business třídy, které prodala několika šťastlivcům za zlomek skutečné ceny. Dnes o tom informoval server BBC.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Aerolinky omylem prodaly místa v business třídě na srpnové lety z Vietnamu do New Yorku a zpět za 675 dolarů (15.300 Kč). V červenci a září přitom stejné letenky stojí 16.000 dolarů (364.000 Kč). Společnost uznala, že "udělala chybu", ale sdělila, že letenky ponechá v platnosti.

Na ceny letenek upozornili blogeři o cestování 31. prosince, později je aerolinky stáhly. Není dosud jasné, kolik letenek Cathay Pacific tímto způsobem prodaly.

Maca Jaehnerta z Milwaukee v americkém státě Wisconsin upozornili na ceny letenek za pakatel na twitteru. Využil šance a zarezervoval si lístek v první třídě z Bostonu do Hongkongu a navazující let do Hanoje v business třídě za 1220 dolarů (27.700 Kč). Vždy prý snil o tom, že se proletí první třídou, řekl televizi BBC. Coby bloger o cestování a manažer sociálních médií v technologické společnosti obvykle cestoval turistickou třídou.

"Jednosměrná letenka s Cathay v první (třídě) stojí zhruba 18.000 dolarů (409.000 Kč), což je tak trochu mimo mé možnosti," řekl. "Když jsem si to vypočítal, zaplatil jsem s 95% slevou ... Myslel jsem, že to musí být buď akce, na kterou člověk narazí jednou za život, anebo chybný tarif, možná obojí," dodal. Oddechl si, když se doslechl, že aerolinky ponechají letenky v platnosti.

Tento omyl uzavírá pro leteckou společnost složitý rok 2018, v němž se snažila vymanit z dva roky trvající hospodářské ztráty. Společnost bojuje s konkurencí zejména čínských nízkonákladových aerolinek. V říjnu společnost zjistila únik informací ze svého počítačového systému, při němž mohly být ukradeny osobní údaje u více jak devíti milionů zákazníků. O měsíc dříve musela poslat jedno ze svých letadel zpět do lakovny, kde na bok letadla chybně nanesli nápis "Cathay Paciic".

Letecké společnosti často uznávají letenky s chybně nastavenými cenami, praxe se však liší dopravce od dopravce.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Miliardář Buffett má trable. Berkshire Hathaway vykázala vysokou ztrátu,…

23.02.2019 18:27 Americká investiční společnost Berkshire Hathaway má za čtvrté čtvrtletí čistou ztrátu 25,4…

Exšéf zkrachovalého Enronu je na svobodě, za mřížemi strávil 12 let

23.02.2019 16:42 Bývalý šéf kdysi vlivné energetické společnosti Enron Jeffrey Skilling byl po 12 letech propuštěn z…

Nechcete 200 tisíc tun kešu ořechů? Tanzanie marně hledá kupce

22.02.2019 16:43 Vláda Tanzanie se snaží najít kupce pro 200.000 tun kešu ořechů, které v listopadu vykoupila od…

Rok Huawei. Dokáže čínská společnost zopakovat loňský prodejní úspěch?

21.02.2019 18:34 Celosvětový prodej chytrých telefonů v loňském roce stoupl o 1,2 procenta na 1,56 miliardy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama