Aerolinky se sekly. Letenky do vyšší třídy omylem prodávaly za pakatel

Letecká společnost z Hongkongu Cathay Pacific uvedla, že uzná platnost letenek do první a business třídy, které prodala několika šťastlivcům za zlomek skutečné ceny. Dnes o tom informoval server BBC.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Aerolinky omylem prodaly místa v business třídě na srpnové lety z Vietnamu do New Yorku a zpět za 675 dolarů (15.300 Kč). V červenci a září přitom stejné letenky stojí 16.000 dolarů (364.000 Kč). Společnost uznala, že "udělala chybu", ale sdělila, že letenky ponechá v platnosti.

Na ceny letenek upozornili blogeři o cestování 31. prosince, později je aerolinky stáhly. Není dosud jasné, kolik letenek Cathay Pacific tímto způsobem prodaly.

Maca Jaehnerta z Milwaukee v americkém státě Wisconsin upozornili na ceny letenek za pakatel na twitteru. Využil šance a zarezervoval si lístek v první třídě z Bostonu do Hongkongu a navazující let do Hanoje v business třídě za 1220 dolarů (27.700 Kč). Vždy prý snil o tom, že se proletí první třídou, řekl televizi BBC. Coby bloger o cestování a manažer sociálních médií v technologické společnosti obvykle cestoval turistickou třídou.

"Jednosměrná letenka s Cathay v první (třídě) stojí zhruba 18.000 dolarů (409.000 Kč), což je tak trochu mimo mé možnosti," řekl. "Když jsem si to vypočítal, zaplatil jsem s 95% slevou ... Myslel jsem, že to musí být buď akce, na kterou člověk narazí jednou za život, anebo chybný tarif, možná obojí," dodal. Oddechl si, když se doslechl, že aerolinky ponechají letenky v platnosti.

Tento omyl uzavírá pro leteckou společnost složitý rok 2018, v němž se snažila vymanit z dva roky trvající hospodářské ztráty. Společnost bojuje s konkurencí zejména čínských nízkonákladových aerolinek. V říjnu společnost zjistila únik informací ze svého počítačového systému, při němž mohly být ukradeny osobní údaje u více jak devíti milionů zákazníků. O měsíc dříve musela poslat jedno ze svých letadel zpět do lakovny, kde na bok letadla chybně nanesli nápis "Cathay Paciic".

Letecké společnosti často uznávají letenky s chybně nastavenými cenami, praxe se však liší dopravce od dopravce.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boeing se potýká s propadem zisku, firmě zavařil letoun 737 MAX

24.04.2019 16:00 Čistý zisk amerického výrobce letadel Boeing v prvním čtvrtletí meziročně klesl o 13 procent na 2…

loading...

Aféra Ghosn táhne Nissan ke dnu, automobilka čeká prudký pokles zisku

24.04.2019 10:31 Japonský výrobce automobilů Nissan Motor zhoršil odhad zisku za uplynulý finanční rok. Podle nové…

Šéf SoftBank doplatil na bitcoiny, prodělal přes 130 milionů dolarů

24.04.2019 07:58 Zakladatel a generální ředitel japonské společnosti SoftBank Masajoši Son prodělal více než 130…

Česká zbrojovka postaví v Arkansasu továrnu, dostala sérii pobídek

24.04.2019 07:46 Uherskobrodský výrobce zbraní Česká zbrojovka chce přes dceřinou firmu CZ-USA postavit v Arkansasu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama