Huawei se snaží zlepšit svou pověst, spustil rozsáhlou mediální kampaň

Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei spustil rozsáhlou mediální kampaň, aby si zlepšil pověst v době obav, že by čínská vláda mohla využívat jeho produkty ke špionáži. Do kampaně se zapojil i zakladatel a generální ředitel podniku Žen Čeng-fej, který se dosud vyjadřoval v médiích jen velmi zřídka. Informují o tom dnes agentura Reuters a server CNBC.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Žen Čeng-fej (vlevo)
doporučujeme

Huawei kvůli obavám ohledně špionáže čelí restrikcím na některých západních trzích včetně Spojených států. Firma ale takové obavy označuje za nepodložené. Před používáním softwaru a hardwaru společnosti Huawei varoval v prosinci i český Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

Žen Čeng-fej se v téměř půlhodinovém rozhovoru se státní televizí CCTV vysílaném v neděli večer snažil globální tlak na Huawei bagatelizovat. "Pokud děláte (své produkty) dobře, není potřeba mít obavy o tržby," uvedl čtyřiasedmdesátiletý zakladatel podniku, který minulý týden absolvoval i tři schůzky s domácími a zahraničními novináři. Do té doby médiím od založení firmy v roce 1987 neposkytl více než deset rozhovorů a se zahraničními médii se setkal naposledy v roce 2015 ve švýcarském letovisku Davos, upozorňuje agentura Reuters.

"Moje oddělení pro vztahy s veřejností mě přinutilo," odpověděl s úsměvem Žen Čeng-fej televizi CCTV na dotaz, proč je nyní k médiím vstřícnější. "Musím zajistit, aby nám rozuměli naši zákazníci, aby nám rozumělo našich 180.000 zaměstnanců," dodal.

Na schůzce se zahraničními žurnalisty Žen Čeng-fej minulé úterý prohlásil, že případné žádosti čínské vlády o předání důvěrných informací o zahraničních zákaznících by podnik odmítl. Ve čtvrtečním rozhovoru s čínskými médii pak předpověděl, že Huawei během příštích pěti let pravděpodobně zdvojnásobí tržby, protože problémy, se kterými se nyní potýká, nebudou mít velký dopad na podnikatelské aktivity podniku.

zdroj: YouTube

Ve čtvrtek šéf Huawei rovněž upozornil, že firma své nynější potíže předvídala už před deseti lety. "Nejsme zcela nepřipraveni řešit tuto situaci. Tyto obtíže nás ovlivní, ale ne ve velkém rozsahu. Žádné velké problémy nenastanou," dodal.

Obavy ohledně společnosti Huawei tento měsíc zesílily, když polská civilní kontrarozvědka (ABW) zadržela jednoho Poláka a jednoho Číňana a obvinila je ze špionáže pro čínské tajné služby. V případě čínského občana jde o jednoho z ředitelů polské pobočky Huawei, která tohoto pracovníka hned propustila.

Loni v prosinci byla v Kanadě zatčena finanční ředitelka Huawei, která je dcerou zakladatele podniku. Zadržena byla na žádost Spojených států, které ji viní z obcházení amerických sankcí vůči Íránu a z podvádění nadnárodních bank při obchodech s Íránem. Kanadský soud ji v polovině prosince propustil na kauci.

Zdroj blízký zakladateli Huawei agentuře Reuters sdělil, že Žen Čeng-fej pocítil potřebu hovořit s médií poté, co série negativních událostí v loňském roce zastínila obchodní aktivity podniku. Zatčení jeho dcery navíc podle zdroje učinilo z firemních problémů osobní záležitost.

Nejnovější mediální aktivity zakladatele Huawei jsou podle Reuters součástí širší kampaně firmy v oblasti vztahů s veřejností. Podle Jonathana Hemuse z poradenské společnosti Insignia však samotná kampaň nemůže důvěru v Huawei obnovit, napsal server CNBC.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tesla představila futuristické vozidlo, při prezentaci došlo k maléru

22.11.2019 12:49 Aktualizováno Americká automobilka Tesla dnes představila svůj první pickup s elektrickým pohonem. Vozidlo s…

Microsoft může dodávat software pro Huawei, od vlády USA získal licenci

22.11.2019 10:34 Americký softwarový gigant Microsoft obdržel od vlády Spojených států licenci na dodávky softwaru…

Victoria´s Secret neuspořádá prestižní přehlídku. Na show se snáší lavina…

22.11.2019 09:39 Americký výrobce spodního prádla Victoria´s Secret zrušil svoji každoroční módní přehlídku. Dnes o…

Obchodní válka s USA? Budeme se bránit, pohrozil čínský prezident

22.11.2019 09:25 Čína se chce se Spojenými státy dohodnout na první fázi obchodní smlouvy a aktivně se snaží vyhnout…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama